• Odbierz prezent
Urząd Skarbowy wie, ile zarobiliśmy za granicą
fot. pexels.com

Polskie ministerstwo finansów jest bardzo aktywnym beneficjentem systemu automatycznej wymiany informacji o osiąganych dochodach wewnątrz Unii Europejskiej. Ze statystyk wynika, że do naszej skarbówki wpłynęło 14 razy więcej informacji o zarobkach Polaków za granicą, niż sama wysłała w odpowiedzi na zapytania z innych krajów członkowskich.

 

Działający w Europie automatyczny system wymiany informacji o obywatelach umożliwia pozyskanie informacje, ile obywatel danego kraju zarobił w czasie pracy za granicą (wliczając to świadczenia socjalne i emerytalne) oraz jaki jest stan jego konta. Jak wynika z raportu Komisji Europejskiej, Krajowa Administracja Skarbowa bardzo chętnie sięga po te dane.

 

 

W latach 2015-2017 polska skarbówka szczególnie bacznie przyglądała się dochodom osób, które pracowały w Holandii. Unijna instytucja potwierdza, że dane te mogą zostać wykorzystane przy weryfikacji rocznych zeznań PIT. Resort finansów szacuje, że z tego tytułu uda się odzyskać kwotę ok 2,3 mln euro należnego podatku.

 

Czytaj dalej na DobryKantor.pl


DobryKantor.pl

Kantor Internetowy DobryKantor.pl to solidny i godny zaufania partner biznesowy działający na rynku wymiany walut już od 2012 roku. Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk