• Odbierz prezent
Ursus z ponad czterokrotnie wyższą stratą w 1Q 2019 r.

Spółka Ursus opublikowała po czwartkowej sesji 30 maja wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku. Spółka poniosła ponad czterokrotnie wyższą stratę niż rok temu, osiągając nieznacznie wyższe przychody ze sprzedaży.

 

Spółka Ursus, znajdująca się obecnie w restrukturyzacji, odnotowała w pierwszym kwartale 8,23 mln złotych skonsolidowanej straty netto, wobec 1,47 mln złotych straty netto poniesionej rok wcześniej. Strata EBIT wyniosła w pierwszym kwartale 7,28 mln PLN.

Strata w ujęciu jednostkowym wyniosła 3,12 mln złotych, w porównaniu do 2,23 mln złotych w pierwszym kwartale zeszłego roku.

Spółce udało się zwiększyć skonsolidowane przychody ze sprzedaży w stosunku do poprzedniego roku - w pierwszym kwartale wyniosły one 48,29 mln złotych, podczas gdy rok wcześniej przychody wyniosły 43,51 mln. Oznacza to wzrost przychodów r/r o niemal 11%.

Spółka ma także problem w relacjach z bankami - w czwartek SGB Bank wypowiedział spółce zależnej Ursus Bus, zajmującej się produkcją autobusów miejskich, umowę o kredyt obrotowy udzielony na początku 2017 r. Spółka do końca czerwca będzie zobowiązana do zwrotu ponad 2 mln złotych kredytu wraz z należnymi odsetkami.

Nadzieją na przyszłość spółki miał być także ogromny kontrakt Ursusa z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, na mocy którego spółka miałaby wyprodukować ponad tysiąc autobusów z napędem elektrycznym za ok. 3 mld złotych. Ursus został wyłoniony w ramach konkursu w lutym, jednak podpisanie przesuniętej na czerwiec umowy stoi pod dużym znakiem zapytania.

 

Na piątkowej sesji kurs akcji Ursusa wynosi 1,0900 PLN, co oznacza wzrost o niecały procent w stosunku do kursu odniesienia.

 

Ursus w restrukturyzacji w 2018 r. poniósł stratę przekraczającą 140 mln złotych:

Czytaj także: Jest gorzej niż zakładano: Ursus z ponad 140 mln PLN straty za zeszły rok

Spółka Ursus opublikowała w piątek 26 kwietnia wyniki finansowe za zeszły, 2018 r. Mimo tego, że zaprezentowane przez spółkę w zeszłym tygodniu wstępne wyniki nie pozwalały oczekiwać pozytywnego bilansu, przedstawione dziś sprawozdanie finansowe obrazuje jeszcze gorszą sytuację spółki niż można było.. Czytaj
Jest gorzej niż zakładano: Ursus z ponad 140 mln PLN straty za zeszły rok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Notowania: Ursus SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:URS/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk