• Odbierz prezent
Ursus traci szansę na 30 milionów dolarów od amerykańskiego funduszu

Spółka Ursus poinformowała w poniedziałek 30 września o zerwaniu negocjacji dotyczących finansowania przez amerykański fundusz Enerkon Solar International. Enerkon miał być ratunkiem dla spółki Ursus Bus, planując objęcie znacznej części jej akcji i inwestując przynajmniej 30 mln dolarów. Jak się jednak okazało, amerykański fundusz zerwał umowę bez podania przyczyny. Na poniedziałkowej sesji akcje Ursusa tracą niemal 10%.

 

Jak poinformował Ursus w poniedziałkowym komunikacie, Enerkon Solar International zerwał negocjacje dotyczące przejęcia znacznego pakietu udziałów w spółce zależnej Ursus Bus bez podania przyczyny.

Ustalenia Ursusa z funduszem Enerkon Solar International oraz Japan Venture Fund obejmowały kwotę 30 mln dolarów, które fundusz planował zainwestować w spółkę Ursus Bus, obejmując na zasadzie pożyczki zabezpieczeniowej pakiet 49% jej akcji, a także do 7% udziałów samego Ursusa. Amerykański fundusz miał w planach doprowadzenie do jak najszybszego przywrócenia pełnej mocy produkcyjnej linii autobusów oferowanych przez Ursus Bus. Wszelkie ustalenia znajdowały się we wstępnej fazie i nie dawały żadnej gwarancji, że dojdzie do realizacji wyjątkowo korzystnej dla Ursusa umowy.

 

O wstępnym zainteresowaniu Enerkon Solar International zainwestowaniem w Ursus Bus spółka poinformowała na początku września. Wówczas akcje Ursusa wystrzeliły o ponad 20%. 19 września spółka opublikowała komunikat dotyczący ustalenia warunków współpracy, co również wywołało znaczny wzrost notowań.

Enerkon Solar International Inc. jest amerykańskim funduszem inwestującym m.in. w spółki z potencjałem oraz w przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska i odnawialnymi źródłami energii. Swą działalność prowadzi od 1986 r., zaś w obecnej formie funkcjonuje od 2016 r.

 

Akcje Ursusa tracą na dzisiejszej sesji 9,85%, osiągając cenę 1,4100 PLN.

Czytaj także: Ursus i euforia akcjonariuszy - 30 milionów dolarów coraz bliżej. Kurs ostro w górę

Producent sprzętu rolniczego, spółka Ursus SA poinformowała o uzgodnieniu zasad współpracy z amerykańską firmą Enerkon Solar International, która obejmie znaczną część akcji Ursus Bus oraz samego Ursusa, inwestując w Polsce 30 mln dolarów w pierwszym etapie umowy. Wprawdzie o chęci zainwestowania am.. Czytaj
Ursus i euforia akcjonariuszy - 30 milionów dolarów coraz bliżej. Kurs ostro w górę

 

Notowania: Ursus SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:URS/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk