• Odbierz prezent
Ursus przedstawia wstępne wyniki finansowe za I półrocze 2020 r.
fot. freepik.com

8 września spółka Ursus przedstawiła szacunkowe wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. Były one znacznie słabsze niż przed rokiem.

 

8 września w późnych godzinach wieczornych spółka Ursus przedstawiła szacunkowe wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. Według szacunków skonsolidowane przychody wyniosły 27,3 mln zł wobec 35,3 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Strata z działalności operacyjnej wyniosła 14,7 mln zł wobec straty 12,2 mln zł rok wcześniej. Ursus zakończył I półrocze stratą netto w wysokości 34 mln zł w porównaniu do straty wynoszącej 11,1 mln zł przed rokiem.

W ujęciu jednostkowym szacowane przychody wyniosły 14,5 mln zł wobec 35,6 mln zł przed rokiem, a strata netto 30,6 mln zł wobec straty 14,7 mln zł rok wcześniej.

Spółka poinformowała, że na pogorszenie wyników wpłynęły takie czynniki, jak m. in. utrzymywanie się niesatysfakcjonującej sytuacji płynnościowej spółki wynikającej z istotnych ograniczeń w zakresie możliwości zaciągania zewnętrznego finansowania w bankach i innych instytucjach oraz konieczności dokonywania zakupów od dostawców po przedpłaceniu za towar. Dodano, że wpływ na wyniki miała również sytuacja związana z ogłoszeniem stanu pandemii w Polsce i innych krajach, co spowodowało utrudnienia w sprzedaży oraz czasowe wstrzymania lub opóźnienia w dostawach komponentów i maszyn od dostawców z zagranicy.

Przedstawione przez spółkę wyniki mają charakter szacunkowy. Ostateczny raport finansowy za I półrocze 2020 r. zostanie opublikowany 17 września.

Inwestorzy zapewne spodziewali się słabych wyników i w pierwszej godzinie środowej sesji na GPW nie widać większej reakcji. Kurs akcji Ursusa zyskuje 1,4%, chociaż trudno tu mówić o znaczących obrotach, gdyż jak do tej pory na akcjach spółki miała miejsce dopiero 1 transakcja.

Notowania: Ursus SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:URS/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk