• Odbierz prezent
Ursus po raz kolejny z komornikiem od Banku Millennium

Problemy finansowe Ursusa ciągną się od wielu miesięcy. Kolejni wierzyciele chcą odzyskać swoje pieniądze, licząc na ogłoszenie upadłości przez spółkę, co dałoby zielone światło do przynajmniej częściowej spłaty wierzytelności. Na początku lutego Bank Millennium, będący jednym z wierzycieli spółki, wezwał Ursusa do zapłaty ponad 8 mln złotych. 10 lutego spółka poinformowała o otrzymaniu kolejnego wezwania do zapłaty na kwotę ponad 10 mln złotych, również od Banku Millennium.

 

10 lutego Ursus poinformował o wszczęciu przeciwko niemu egzekucji komorniczej z wezwania Banku Millennium do zapłaty ponad 10 mln złotych wraz z odsetkami. Spółka tego samego dnia złożyła w Sądzie Rejonowym w Olsztynie wniosek o wszczęcie przyśpieszonego postępowania układowego, które po raz kolejny umorzyłoby roszczenia wierzycieli Ursusa.

23 stycznia sąd odrzucił poprzedni wniosek o otwarcie przyśpieszonego postępowania układowego, co otwiera wierzycielom drogę do podjęcia próby odzyskania swoich pieniędzy przez komornika.

 

Warto dodać, że już w październiku zeszłego roku PKO BP, będący jednym z głównych wierzycieli spółki, wnioskował o ogłoszenia upadłości Ursusa. Na początku listopada dołączył do niego Getin Noble Bank.

 

Warto dodać, że dziś odbywa się również NWZA w sprawie połączenia Ursusa ze spółką Ursus Bus.

 

Kolejne doniesienia o postępowaniach komorniczych wobec Ursusa nie robią już na akcjonariuszach większego wrażenia. Na wtorkowej sesji spółka jest notowana po 0,8230 PLN za akcję, co jest wzrostem o 0,24%. 

Czytaj także: Fundusz, którego nie ma i podpis od zmarłego. O tym jak Ursus negocjował 30 milionów dolarów od amerykanów

Znajdujący się w nieciekawej sytuacji finansowej Ursus, od dłuższego czasu boryka się z problemami, regularnie dając akcjonariuszom nadzieje na poprawę swojej kondycji, które jednak okazują się płonne. Jako czołowy przykład można przytoczyć rekordowe zamówienie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju .. Czytaj
Fundusz, którego nie ma i podpis od zmarłego. O tym jak Ursus negocjował 30 milionów dolarów od amerykanów

 

Notowania: Ursus SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:URS/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk