• Odbierz prezent
ursus pojazd spadki

 Od pięknych wzrostów, po zawieszenie akcji. Urząd KNF zażądał zawieszenia notowań czterech spółek, wśród nich jest także i Ursus. Czy jest to chwilowe potknięcie, czy też sytuacja ta miała swoje podstawy we wcześniejszych wydarzeniach? 

 

Kosmiczne wybicie

Informacja, że Ursus rozpoczął współpracę z chińską spółką, automatycznie podbiła notowania do wartości 3,5 zł. Jednak szybki rajd na szczyty skończył się również przyśpieszonym spadkiem. Od 12 kwietnia notowania spółki Ursus stopniowo spadały. Kolejne informacje wpływały na działania inwestorów, w efekcie czego obecnie kurs plasuje się na poziomie poniżej 2,6 zł. Warto przy tym pamiętać, że akcje spadały już od maja 2017 roku.

 

Straty netto

Spółka Ursus odnotowała 19,87 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. wobec 16,58 mln zł zysku rok wcześniej. Głównym źródłem strat finansowych była spółka Ursus Bus S.A., do nawarstwiających się strat przyczyniły się zwiększone koszty realizacji kontraktów. Znaczący spadek odnotowano także w sprzedaży eksportowej.

 

FXMAG akcje 125 lat spółki ursus zwieńczone zawieszeniem notowań przez knf ursus knf gpw 1

Notowania Ursus SA w zakresie 3 dni

 

Problemy z raportem

Ursus jest już kolejną spółką, której notowania są zawieszone ze względu na brak przekazania kompletnego sprawozdania rocznego za rok 2017. Jak tłumaczono, brak przekazania sprawozdania przez niezależnego audytora było uwarunkowane awarią systemu informatycznego do konsolidacji wyników finansowych grupy.

Kolejnymi spółkami, których notowania zostały zawieszone, są: GRAVITON CAPITAL SA, INDYGOTECH MINERALS SA,  LARK.PL SA. Dodatkowo w ostatnich dniach zawieszono notowania kolejnych spółek.


Szymon Maj

Działacz społeczny, autor. Zwolennik analizy fundamentalnej, przy jednoczesnej obserwacji wartości wolumenu. Po godzinach baczny obserwator społecznego aspektu giełdy.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk