• Odbierz prezent
Ursus oskarża amerykański fundusz o działanie na niekorzyść spółki, a ten zawiadamia policję o nieprawidłowościach

Zamieszanie wokół Ursusa nie ustaje. Wczoraj spółka poinformowała o zerwaniu negocjacji dotyczących finansowania przez fundusz Enerkon Solar International bez podania przyczyny. Niedługo później amerykański fundusz zawiadomił policję w Lublinie o nieprawidłowościach w spółce zależnej Ursus Bus. Sam Ursus w poniedziałek złożył zawiadomienie o podejrzeniu działania na szkodę spółki przez Enerkon Solar International. Na poniedziałkowej sesji kurs akcji Ursusa spadł o ponad 45%, zaś na otwarciu dzisiejszej traci on o niewiele ponad 2%.

 

Enerkon Solar International złożył zawiadomienie o nieprawidłowościach w spółce Ursus Bus do Komendy wojewódzkiej w Lublinie. Nie wiadomo jednak o jakie nieprawidłowości może chodzić, jak nietrudno się jednak domyślić, to one były przyczyną zerwania negocjacji z Ursusem.

Sam Ursus w poniedziałek 30 września złożył w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełniania przestępstwa przez prezesa amerykańskiego funduszu, Benjamina Ballouta. Spółka twierdzi, że Enerkon Solar International dopuścił się działania na szkodę Ursusa, zrywając negocjacje o finansowanie spółki Ursus Bus.

 

Ustalenia Ursusa z funduszem Enerkon Solar International oraz Japan Venture Fund obejmowały kwotę 30 mln dolarów, które fundusz planował zainwestować w spółkę Ursus Bus, obejmując na zasadzie pożyczki zabezpieczeniowej pakiet 49% jej akcji, a także do 7% udziałów samego Ursusa. Amerykański fundusz miał w planach doprowadzenie do jak najszybszego przywrócenia pełnej mocy produkcyjnej linii autobusów oferowanych przez Ursus Bus. Wszelkie ustalenia znajdowały się we wstępnej fazie i nie dawały żadnej gwarancji, że dojdzie do realizacji wyjątkowo korzystnej dla Ursusa umowy.

 

Oprócz tego, jak poinformowała spółka we wtorek 1 października, audytor Ursusa (Misters Adviser) odmówił wyrażenia opinii na temat sprawozdania finansowego za pierwsze półrocze 2019 r.

 

Aktualny kurs Ursusa to 0,7520 PLN, co jest spadkiem o 2,34%. Na dzisiejszej sesji należy jednak oczekiwać znacznie większej zmienności na tym walorze.

Czytaj także: Ursus traci szansę na 30 milionów dolarów od amerykańskiego funduszu

Spółka Ursus poinformowała w poniedziałek 30 września o zerwaniu negocjacji dotyczących finansowania przez amerykański fundusz Enerkon Solar International. Enerkon miał być ratunkiem dla spółki Ursus Bus, planując objęcie znacznej części jej akcji i inwestując przynajmniej 30 mln dolarów. Jak się je.. Czytaj
Ursus traci szansę na 30 milionów dolarów od amerykańskiego funduszu

 

Notowania: Ursus SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:URS/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk