• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
Ursus spółka GPW akcje

Spółka Ursus poinformowała o nowych planach ekspansji zagranicznej. Spółka planuje wejść na rynek w Sudanie. W tym celu nawiązała współpracę z państwowym bankiem sudańskim.

 

23 lipca rano ukazał się komunikat informujący o nowych planach rozwoju spółki Ursus. Według zawartych w komunikacie informacji, 21 lipca spółka Ursus zawarła porozumienie z państwowym bankiem sudańskim - Agricultural Bank of Sudan. Zawarte porozumienie dotyczy ustanowienia strategicznej współpracy, której celem jest uruchomienie na terenie Sudanu produkcji ciągników i maszyn rolniczych URSUS. Ponadto mają zostać utworzone sieci centrów serwisowych.

Bank Agricultural Bank of Sudan może pochwalić się blisko 60-letnią tradycją i specjalizuje się w finansowaniu projektów z zakresu rolnictwa.

Zawarte porozumienie między spółką Ursus a sudańskim bankiem państwowym ma charakter wstępny. Obie strony zobowiązały się do zakończenia negocjacji w jak najkrótszym czasie i do zawarcia stosownej umowy o współpracy. O kolejnych etapach przedsięwzięć z partnerem sudańskim spółka będzie informowała na bieżąco.

Dzięki nowej współpracy spółka Ursus będzie miała możliwość dalszej ekspansji zagranicznej. Jest to kolejny kraj w Afryce, w którym będą produkowane maszyny rolnicze Ursusa. Warto wspomnieć, że spółka Ursus nawiązała w kwietniu współpracę z chińską spółką  Guangdong Jianglong Agricultural Machinery Technology Co. Ltd. JML.

W reakcji na wiadomość o nawiązaniu kolejnej współpracy zagranicznej, cena akcji spółki Ursus wzrosła w trakcie dzisiejszej sesji na GPW nawet o ponad 17%.

 

FXMAG akcje ursus - nowy kontrakt w  sudanie na dostawę ciągników ursus spółka gpw akcje 1

Wykres Ursus - interwał 1D

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestorka. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk