• Sklep
  • Odbierz prezent
UOKiK ostrzega przed FutureNet i FutureAdPro, nazywając je piramidami finansowymi

W piątek 22 marca Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał oficjalne ostrzeżenie przed platformami FutureNet i FutureAdPro, zwracając uwagę na fakt, że mogą one być piramidami finansowymi.

 

Wg komunikatu UOKiK w programach FutureNet i FutureAdPro mogą funkcjonować systemy oparte na niezgodnym z prawem modelu piramidy finansowej, który może doprowadzić do strat osób biorących w nich udział. Jednocześnie urząd odradził inwestowanie w programy FutureNet i FutureAdPro, pisząc: „nie kupujcie oferowanych pakietów, nie wprowadzajcie znajomych do systemu”.

FutureNet i FutureAdPro prowadzone są przez dwie spółki - BCU Trading z siedzibą w Dubaju oraz FutureNet z siedzibą we Lwowie.

Wg prezesa UOKiK, Marka Niechciała, FutureNet i FutureAdPro obiecują „zyski” za to, że ktoś namówi inne osoby do kupienia pakietów uczestnictwa, które kosztują od 10 dol. do nawet ponad 1 tys. dolarów. – Obie firmy uzależniają korzyści od tego, że ktoś będzie werbował kolejnych uczestników. System przestanie działać, gdy nie będą do niego przystępowały inne osoby. Zazwyczaj w tego typu schematach pieniądze trafiają głównie do pomysłodawców piramidy.

 

Postępowania UOKiK w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów mogą zakończyć się decyzją, w której na operatora FutureNet zostanie nałożona kara finansowa w wysokości do 10 proc. obrotu firmy. Urząd może też nakazać firmie zaniechanie niekorzystnych praktyk oraz usunięcie ich skutków.

Warto dodać, że od końca 2016 r. Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu prowadzi własne postępowanie w sprawie FutureNet.

Czytaj także: UOKiK prowadzi postępowania w sprawie FutureNet, DasCoina i OneCoina

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował materiał, w którym ostrzega przed „inwestycjami” alternatywnymi i piramidami finansowymi. UOKiK zwraca w nim uwagę na to jak rozpoznać nieuczciwe schematy i przedstawia listę podmiotów w sprawie których prowadzone są postępowania. Wśród niż znalaz.. Czytaj
UOKiK prowadzi postępowania w sprawie FutureNet, DasCoina i OneCoina

 


Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk