• Sklep
  • Odbierz prezent
UOKiK ostrzega przed Dascoinem i NetLeaders - to może być piramida finansowa!

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w poniedziałek 15 kwietnia wydał oficjalne ostrzeżenie przed kontrowersyjnym projektem Dascoin oraz firmą NetLeaders. Urząd ma zastrzeżenia do modelu inwestycyjnego wspomnianego projektu i podejrzewa, że może mieć on znamiona piramidy finansowej, prowadzenie której jest karalne.

 

UOKiK w swoim komunikacie ostrzega przed firmą CL Singapore (CoinLeaders, obecnie funkcjonująca pod nazwą NetLeaders), zarejestrowaną na terenie Singapuru, która jest operatorem programu inwestycyjnego Dascoin, z własną walutą wirtualną o tej samej nazwie. Wg UOKiK, firma zachęca do zakupu licencji inwestycyjnych (wycenianych od 100 do 25 000 euro), sprzedając „jedynie obietnice”, jednak większość produktów teoretycznie dostępnych po ich zakupieniu nie istnieje. Oprócz tego, Dascoin oparty jest na marketingu wielopoziomowym (MLM), zachęcając osoby, które zakupiły licencje do namawiania do tego samego innych, w zamian za udział w zysku z ich wpłaty. Z tego powodu UOKiK podejrzewa NetLeaders o prowadzenie piramidy finansowej, jaka jest Dascoin i przestrzega potencjalnych zainteresowanych przed inwestowaniem w licencje.

 

Prezes UOKiK, Marek Niechciał, stwierdził również, że:

Celem singapurskiej firmy CL, który umożliwia jej istnienie jest lawinowy wzrost liczby nowych członków. Oznacza to napływ gotówki do pomysłodawców i głównych „naganiaczy”. Prędzej czy później taki duży wzrost użytkowników się kończy i system przestaje działać. Konsumenci zostają z pustym kontem i wielkimi obietnicami.

Czytaj także: Dascoin oficjalnie uznany za scam przez amerykańskiego regulatora (AKTUALIZACJA)

Północnoamerykański regulator finansowy NASAA, chroniący inwestorów z Meksyku, USA i Kanady, w zeszłym tygodniu uznał kontrowersyjny projekt Dascoin za oszustwo finansowe i wystosował do jego założycieli - Netleaders (wcześniej Coinleaders) - nakaz zaprzestania działalności. Dascoin znalazł się poś.. Czytaj
Dascoin oficjalnie uznany za scam przez amerykańskiego regulatora (AKTUALIZACJA)

Temat Dascoina poruszaliśmy wielokrotnie na łamach FXMAG, stanowczo odradzając w jego inwestowanie, z wielu istotnych względów. Warto dodać, że sam UOKiK ostrzegał m.in. przed Dascoinem, FutureNet i OneCoinem jeszcze w grudniu 2017 r., zaś w ich sprawie wciąż prowadzone jest śledztwo.

Czytaj także: 19. O kryptowalutach - Grill i rozmowa o DasCoinie nad przepaścią

W 19. odcinku programu 'O kryptowalutach' postanowiliśmy skorzystać z majówki oraz pięknej pogody i połączyć przyjemne z pożytecznym. Siedząc tuż nad przepaścią, rozmawiamy o kontrowersyjnym projekcie, jakim jest Dascoin. Czy to scam i piramida finansowa, czy może kryptowaluta przyszłości, jak zape.. Czytaj
19. O kryptowalutach - Grill i rozmowa o DasCoinie nad przepaścią

 

 


Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk