• Odbierz prezent
United Label złożyło Dokument Informacyjny na GPW

United Label, globalna platforma wydawnicza dla niezależnych producentów gier indie, złożyła Dokument Informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka zamierza zadebiutować na NewConnect jeszcze w tym roku. W ostatnich tygodniach spółka brała udział w targach gamingowych PAX Online, gdzie zaprezentowała trailer oraz gameplay gier Röki oraz Eldest Souls. Pierwsza z nich miała swoją drugą premierę 15 października na platformie Nintendo Switch i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Druga gra – Eldest Souls - znajduje się w rankingu TOP 100 najbardziej oczekiwanych gier na Steam. Do swojej wishlisty grę dodało już 80 tys. osób.

- Złożenie Dokumentu Informacyjnego na GPW to duży krok w kierunku debiutu na NewConnect. Można powiedzieć, że jesteśmy na ostatnim etapie. Chcemy by odbył się on jeszcze w tym roku. Obecnie czekamy na odpowiedź giełdy w sprawie dopuszczenia akcji do obrotu – komentuje Tomasz Litwiniuk, prezes United Label.

United Label to platforma wydawnicza dla niezależnych deweloperów gier indie, wspierająca zespoły produkcyjne swoim know-how i doświadczeniem. W portfolio wydawniczym spółka ma cztery gry. Röki, pierwsza gra wydana przez spółkę, miała już swoją premierę na platformie PC i Nintendo Switch (w ubiegłym tygodniu – 15 października 2020). Jeszcze przed premierą została wyróżniona przez producenta konsoli jako jedna z najbardziej interesujących gier indie 2020 r.

- Pozytywnie oceniam sprzedaż Röki, zarówno na platformie PC, jak i Switch. Gra regularnie zyskuje coraz więcej graczy i stopniowo konwertujemy cały czas rosnącą wishlistę. Potwierdzeniem tego była sprzedaż w trakcie pierwszej promocji cenowej na Steam. Pierwszy tydzień sprzedaży Röki na Nintendo Switch pozwala sądzić, że wolumen będzie zbliżony, a jeżeli trend z ostatnich dni się utrzyma, nawet wyższy niż w przypadku PC. Gra została bardzo dobrze oceniona przez graczy i krytyków co jest istotnym czynnikiem przekładającym się na dłuższy cykl życia gry. Jestem zadowolony z pierwszego debiutu gry z portfolio United Label i z dużym przekonaniem liczę na Eldest Souls jako kolejny milowy krok w budowaniu katalogu wydawniczego i wartości spółki – podkreśla Tomasz Litwiniuk.

Produkcja studia Fallen Flag Studio - Eldest Souls, to gra typu „souls-like” w stylu pixel-art. Grono zainteresowanych produkcją istotnie się powiększyło po prezentacji gameplay’u z gry na targach PAX oraz dużej imprezie gamingowej w Chinach – SONKWO. Tytuł został doceniony przez branżowe czasopisma tj. Eurogamer, PC Gamer i obecnie plasuje się w liście TOP100 wśród najbardziej oczekiwanych gier na Steam z wishlistą sięgającą ponad 80 tys. osób.

Oprócz dwóch premier w tym roku, United Label zamierza w 2021 r. wydać kolejne dwa tytuły ze swojego portfolio: Tails of Iron i Horae. Pierwsza z nich to narracyjna gra z gatunku RPG-lite, tworzona przez brytyjskiego dewelopera - Odd Bug Studios. Opowiada ona historię prawowitego dziedzica tronu królestwa szczurów, młodego Redgi the Rat, który musi odzyskać ziemię swoich przodków, opanowaną przez najeźdźców. Horae natomiast będzie grą RPG osadzoną w posępnym, post apokaliptycznym świecie, gdzie nowoczesna technologia miesza się z elementami znanymi ze średniowiecza.

***
Strona www: https://www.unitedlabelgames.com/

Facebook: https://www.facebook.com/UnitedLabelGames/

Twitter: https://twitter.com/UtdLabelGames

YouTube: https://www.youtube.com/unitedlabelgames/ United Label złożyło Dokument Informacyjny na GPW - 1

O United Label

United Label to platforma wydawnicza dla niezależnych deweloperów gier indie. Spółka należy do Grupy CI Games, z którą aktywnie współpracuje. Spółka operuje globalnie, podpisując umowy wydawnicze z zagranicznymi deweloperami. United Label ma podpisane umowy licencji wyłącznej ze studiami deweloperskimi z Wielkiej Brytanii i Francji na wydanie trzech gier. W jej harmonogramie wydawniczym znajdują się gry: Eldest Souls – Fallen Flag Studios, Tails of Iron – Odd Bug Studios oraz Horae – Lunaris Iris.

Więcej informacji na temat United Label znajduje się pod adresem: www.unitedlabelgames.com


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk