• Odbierz prezent
United Label zamierza pozyskać 4 mln zł z emisji akcji

United Label, spółka wydawnicza z Grupy CI Games, przeprowadzi emisję akcji, z której chce pozyskać około 4 mln zł. Środki finansowe zostaną przeznaczone na rozwój portfolio wydawniczego platformy. Spółka chce zadebiutować na NewConnect w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Emisja akcji zostanie przeprowadzona na platformie CrowdConnect.pl

United Label to globalna platforma wydawnicza przeznaczona dla niezależnych deweloperów gier typu indie, założona z inicjatywy CI Games na przełomie 2018 i 2019 r. Spółka ma w swoim portfolio umowy ze studiami z Wielkiej Brytanii i Francji na wydanie czterech gier.

- Decyzja o emisji akcji United Label oraz upublicznieniu tej spółki to konsekwencja wcześniejszych zapowiedzi w zakresie pozyskania finansowania na spółkę zależną. United Label jest gotowa, aby prowadzić działalność jako samodzielny podmiot. Jednocześnie dzięki wsparciu w kilku istotnych obszarach wydawniczych ze strony CI Games, United Label utrzyma bardzo lekką strukturę kosztów stałych. Przy obecnym planie wydawniczym już rok 2020 powinien zakończyć się atrakcyjną rentownością netto na poziomie rachunku wyników – mówi Marek Tymiński, prezes CI Games. Producent i wydawca gier jest obecnie 100 proc. akcjonariuszem United Label. Wczoraj Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki zdecydowało o przeprowadzeniu emisji oraz rozpoczęciu procesu ubiegania się o dopuszczenie akcji United Label do notowania w Alternatywnym Systemie Obrotu NewConnect.

- Chcemy, aby platforma rozwijała się szybciej, mogła pozyskiwać kolejne gry oraz mocniej wspierać projekty, w które się angażuje. Z tych powodów zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu emisji akcji i upublicznieniu spółki na warszawskiej giełdzie – mówi Tomasz Litwiniuk, prezes United Label.

United Label pozyskuje prawa wydawnicze gier z całego świata, na globalnej licencji. Wybrane projekty są współfinansowane przez platformę. Majątkowe prawa autorskie pozostają po stronie zespołu produkcyjnego, a United Label ma prawo pierwszeństwa do kontynuacji tytułu oraz dodatków. Do tej pory platforma zweryfikowała i zanalizowała ponad 200 projektów sygnowanych przez studia z całego świata.

- Każda z czterech planowanych gier z portfolio United Label, oprócz wysokiej jakości, charakteryzuje się unikatowymi elementami rozgrywki, które pozwalają poszczególnym grom wyróżniać się na tle innych tytułów indie. United Label buduje długotrwałe relacje z utalentowanymi deweloperami z całego świata i liczę, że po pierwszym sukcesie tym bardziej staniemy się atrakcyjną alternatywą wydawniczą na globalnym rynku.– mówi Tomasz Litwiniuk, prezes United Label.

Obecnie dwa tytuły, z portfolio wydawniczego United Label: gra narracyjna Röki oraz RPG w stylu pixel art Eldest Souls, są w końcowych fazach produkcji. Ich premiery będą miały miejsce w tym roku, już teraz wzbudzają duże zainteresowanie graczy. Ponad 50 tys. osób dodało do swojej wishlisty grę Röki, a grę Eldest Souls ponad 40 tys. W ostatnich miesiącach obie gry miały swoje prezentacje na najważniejszych wydarzeniach branżowych, m.in. MIX Live Showcase i Steam Game Festival.

- Nasze gry wzbudzają duże zainteresowanie i do tej pory spotykały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Zarówno Röki , jak i Eldest Souls zostały wskazane przez Nintendo jako kluczowe globalne tytuły indie na konsolę Nintendo Switch. Röki znajduje się na wielu branżowych listach najbardziej oczekiwanych gier indie w 2020 roku oraz na wishlistach ponad 50 tys. graczy. To dla nas potwierdzenie, że idziemy w dobrą stronę. Lada dzień podamy datę premiery pierwszej z gier – dodaje Tomasz Litwiniuk.

Informacja prasowa 	Warszawa, 9 czerwca 2020 r - 1

O United Label

United Label to platforma wydawnicza przeznaczona dla niezależnych deweloperów gier indie. Spółka należy do Grupy CI Games, z którą aktywnie współpracuje. Spółka operuje globalnie, podpisując umowy wydawnicze z zagranicznymi deweloperami. W najbliższych miesiącach spółka zakłada emisję akcji i wejście na rynek ASO NewConnect.

United Label ma podpisane umowy licencji wyłącznej ze studiami deweloperskimi z Wielkiej Brytanii i Francji na wydanie czterech gier. W jej harmonogramie wydawniczym znajdują się gry: Röki – studia Polygon Treehouse, Eldest Souls – Fallen Flag Studios, Tails of Iron – Odd Bug Studios oraz Horae – Lunaris Iris. Dwie z czterech produkcji, Röki i Eldest Souls, mają mieć swoją premierę w 2020 r. Więcej informacji na temat United Label znajduje się pod adresem: www.unitedlabelgames.com

O CI Games

CI Games to globalny wydawca, deweloper i dystrybutor produktów z zakresu rozrywki interaktywnej. Siedziba spółki mieści się w Warszawie, a działalność w Ameryce Północnej i Południowej jest prowadzona z biura w Nowym Jorku. Spółka została utworzona w 2002 r, a jej akcje są notowane na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W portfelu CI Games znajdują się wysoko oceniane, sprzedawane w wielomilionowych nakładach tytuły Lords of the Fallen i Sniper Ghost Warrior, seria gier, której globalna sprzedaż przekroczyła 7 mln egzemplarzy. Spółka pracuje obecnie nad kilkoma szeroko znanymi grami wieloplatformowymi, w tym Sniper Ghost Warrior: Contracts, kolejną edycją gry akcji RPG Lords of the Fallen oraz innymi tytułami, które nie zostały jeszcze ogłoszone. Więcej informacji na temat CI Games znajduje się pod adresem: www.cigames.com.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk