• Odbierz prezent
United Airlines, Southwest Airlines oraz Carnival notują największe wzrosty

Optymizm związany z nadziejami na odmrożenie gospodarek w wielu krajach oddziaływał wczoraj na zachowania indeksów za oceanem, gdzie indeksy S&P500 oraz DJIA zakończyły sesje na solidnych plusach. Największe wzrosty zanotowały spółki z tzw. starej gospodarki, które zostały najmocniej przecenione po wprowadzeniu stanów wyjątkowych.

Dla przykładu linie lotnicze United Airlines oraz Southwest Airlines zyskały przeszło 11%, operator wycieczek po basenie morza karaibskiego Carnival zyskał 13%. Przeszło 8% wzrosty zanotowały największe banki w USA. Jedynie pod koniec sesji indeksy straciły nieco impet wzrostowy z powodu narastających napięć na linii USA – Chiny, które w obecnej fazie są jeszcze na etapie słownych potyczek, oraz nieco słabszego odczytu wskaźnika optymizmu Conference Board, który w maju wyniósł 86,1 punktów- poniżej oczekiwać rynku.

Silnymi zwyżkami zakończyły się notowania na polskim parkiecie. Indeks WIG20 wybił się z kilkutygodniowej konsolidacji i zakończył notowania na poziomie 1709 punktów zyskując 4%. Wśród spółek z indeksu WIG20 najmocniej wzrastały CCC, Alior i Santander. Przeszło 5% wzrost akcji KGHM może być dzisiaj kontynuowany po podaniu informacji o wielkości sprzedaży miedzi, której poziom w kwietniu był o 8% większy niż w roku poprzednim. Tu warto również zauważyć, że informacja o wzroście liczby górników zarażonych koronawirusem nie przeszkodziła wzrostom akcji JSW, które na wczorajszej sesji zyskały ok. 5%. Na szerokim rynku ponad 40% zyskały akcje Rafako po podaniu przez PBG informacji o zamiarze sprzedaży pakietu 42,47 mln akcji. Natomiast na dzisiejszej sesji ruchem korekcyjnym mogą rozpocząć się notowania spółki Trakcja, która podała gorsze od oczekiwań wyniki za IQ`20 roku, co ciekawe notowania tej spółki wczoraj zyskały przeszło 14%. Dzisiaj szacunkowe wyniki za 2019 rok podała Grupa Enea, której zysk netto j.d. wyniósł 423 mln zł przy EBITDA rzędu 3,41 mld zł. Dodatkowo podane przez PGE wyniki za IQ`20 roku są zgodne z oczekiwaniami, co nie powinno istotnie wpłynąć na notowania spółki. Natomiast trochę inaczej może wyglądać notowania na akcjach Getinu, w przypadku którego rozliczenie transakcji sprzedaży aktywów w Rosji obciążyło wynik jednostki dominującej kwotą 200 mln zł.

WIG w układzie dziennym

United Airlines, Southwest Airlines oraz Carnival notują największe wzrosty - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk