• Odbierz prezent
Unimot inwestuje w Green Electricity. Jakie będą korzyści dla spółki?

19 czerwca w swym komunikacie spółka Unimot poinformowała o podpisaniu umowy inwestycyjnej z Green Electricity. Jakie będą korzyści z tej inwestycji?

 

19 czerwca w swym komunikacie spółka Unimot poinformowała, że podpisała umowę inwestycyjną ze spółką Green Electricity sp. z o.o. Green Electricity jest właścicielem platformy blinkee.city, obsługującej elektryczne skutery, rowery i hulajnogi w 24 miastach w 6 krajach Unii Europejskiej (w tym 18 miastach w Polsce). Obecnie blinkee.city ma około 100 tysięcy aktywnych użytkowników. Przychody ze sprzedaży za 2018 r. wyniosły 14,3 mln zł, a zysk operacyjny 1,1 mln zł.

Unimot obejmie nowe udziały w Green Electricity za 2 mln zł, a także udostępni dodatkowe finansowanie w postaci wieloproduktowej linii finansowej do kwoty w łącznej wysokości 7,5 mln zł. Wartość nominalna objętych 267 nowych udziałów to 13.350 zł. Stanowią one 20 proc. udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym w Green Electricity. Udzielenie finansowania nastąpi do 31 grudnia 2022 r.

W komunikacie poinformowano, że celem inwestycji jest wzrost wartości udziałów oraz wsparcie rozwoju spółki z wykorzystaniem sieci AVIA jako centrum obsługi elektromobilności w mniejszych miejscowościach poprzez zaoferowanie pakietu franczyzowego platformy blinkee.city w Polsce oraz innych krajach europejskich. Wspólne cele obu spółek na 2022 r. to wzrost aktywnych użytkowników do 1,5 mln oraz wypracowanie zysku operacyjnego przez Green Electricity w wysokości 25 mln zł.

W trakcie środowej sesji na GPW cena akcji spółki Unimot rośnie o 2,5%.

 

O spółce

Unimot jest niezależnym importerem paliw ciekłych i gazowych. W swoje ofercie posiada: olej napędowy, benzyny, biopaliwa, gaz płynny (LPG), gaz ziemny (w tym LNG), a także energię elektryczną. Spółka jest także znana ze stacji paliw pod marką AVIA.

Czytaj także: Unimot z ponad 50% wzrostem przychodów. Kurs akcji reaguje

Spółka Unimot, zajmująca się dystrybucją i sprzedażą paliw, w poniedziałek 27 maja opublikowała wstępne dane na temat przychodów za kwiecień. Okazały się one o ponad 50% wyższe niż rok temu, co sprawiło że spółka postanowiła je opublikować, mimo braku regularnych publikacji raportów miesięcznych. In.. Czytaj
Unimot z ponad 50% wzrostem przychodów. Kurs akcji reaguje


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk