• Odbierz prezent
Umysłowe pułapki traderów - efekt zakotwiczenia

Psychologia inwestowania – niezwykle obszerny, a zarazem niedoceniany dział wiedzy o rynkach finansowych. Nawet jeśli poświęcamy mu trochę uwagi przed pierwszym podejściem do samodzielnego inwestowania, to najczęściej skupiamy się wyłącznie na emocjach. Warto poszerzyć wiedzę o kilka dodatkowych aspektów, do których należą m.in. heurystyki.

 

Heurystyki to uproszczone reguły wnioskowania. Ich celem jest umożliwienie nam podejmowania szybkich decyzji w sytuacji, gdy jesteśmy bombardowani danymi. Są to schematy, które selekcjonują nadprodukcję informacji. Mają jednak pewną wadę: sterowane są z poziomu nieświadomości - nie mamy na nie wpływu, nie możemy ich wyłączyć - pozostaje nam jedynie zrozumieć, w jaki sposób działają.

W związku z tym, że nie sposób omówić wszystkich rodzajów heurystyk na łamach tego artykułu, chciałbym skupić się na dwóch.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk