• Odbierz prezent
Ultimate Summer od Asmodevu już 15 stycznia dostępne w formie wczesnego dostępu
fot. freepik.com

Asmodev, deweloper tworzący gry o oryginalnej, mroczno-romantycznej tematyce, zakończył prace nad Infernal Radiation i przygotowuje się do premiery drugiej gry, Ultimate Summer. Infernal Radiation opuściło Early Access 28 grudnia 2020 r. i jest dostępne w pełnej wersji na platformie Steam. W I półroczu 2021 r. ma zostać wydana także wersja na Nintendo Switch. Kolejna gra studia, łącząca w sobie elementy klasycznego shootera z tower defense, pojawi się na platformie Steam w formie wczesnego dostępu 15 stycznia. Równolegle prowadzone są prace nad czterema innymi produkcjami, w tym m.in. Priest Simulator.

Hardcorowa zręcznościówka w klimatach gotyckich i dark fantasy - Infernal Radiation, wyszła z fazy wczesnego dostępu z rozbudowaną oraz lepiej zoptymalizowaną rozgrywką. W ciągu ostatnich miesięcy do gry zostały wprowadzone liczne poprawki usprawniające m.in. balans rozgrywki. Gra o perypetiach nietypowego egzorcysty, który walczy z opętaniami i demonami, została ciepło przyjęta przez graczy i może pochwalić się pozytywnymi recenzjami na poziomie 93%.

- Inaugurację mamy za sobą. Jak na pierwsze dziecko Infernal Radiation jest całkiem udane. Wyszło skromniejsze niż się spodziewaliśmy, ale bogatsze niż to było możliwe. Oczywiście to miłe, że znakomita większość recenzji jest pozytywna, ale teraz podeszlibyśmy do produkcji całkiem inaczej. To dobra wiadomość, bo oznacza, że wyciągamy wnioski – komentuje prezes Asmodevu, Michał Jodłowiec.

Druga produkcja spod skrzydła dewelopera ma mieć premierę w formie wczesnego dostępu już 15 stycznia 2020 r. Gameplay będzie szalonym połączeniem gatunku tower defense z klasycznym shooterem. Gracz wcieli się w postać emerytowanego rzeźnika, który przybywa na Wyspę Zoo, by spędzić spokojne wakacje. Niestety przypadkowo wchodzi w konflikt z potężnymi stworzeniami - Zjednoczonymi Siłami Nieba, Piekła, Czyśćca, Cthulhu, Mięsożerców i Obcych.

- Założenia Ultimate Summer nie są specjalnie wizjonerskie. W końcu robimy grę gatunkową, tower defense. Nasze urozmaicenie doświadczenia polega na tym, że dodajemy element zbierania surowców, możemy zniszczyć niemal całą wyspę. Ponadto gra jest wyjątkowo krwawa. To nic nowego w tym medium, natomiast niespotykane w obrębie tower defense – dodaje Jodłowiec.

Gra będzie składała się z 14 misji, w których gracz za pomocą broni oraz pułapek będzie musiał stoczyć niejedną bitwę ze Zjednoczonymi Siłami. Wydawcą tytułu jest Ultimate Games SA.

Asmodev jest także na końcowym etapie prac nad demem Priest Simulator. Zespół skupia się na eliminowaniu błędów, by jak najszybciej upublicznić grę. Najgłośniejszy tytuł żywieckich deweloperów ma zaoferować ponad 100 misji, jednak premierowa wersja Early Access zaprezentuje połowę z nich.

Spółka jest w trakcie procesu ubiegania się o dopuszczenie akcji do notowań na rynku NewConnect.

***

O spółce

Asmodev SA tworzy gry własne oraz gry na zlecenie. Spółka specjalizuje się w produkcji gier klasy indie premium o wyróżniającej się, mrocznej i często szokującej tematyce. Firma została założona na początku 2018 r. w Warszawie. Spółka ubiega się o dopuszczenie do notowań na NewConnect. Zespół deweloperów Asmodev przygotowuje się do premiery drugiej autorskiej produkcji - Ultimate Summer. Spółka równolegle pracuje także nad grą Priest Simulator oraz trzema grami na zlecenie Gaming Factory: Inquisitor: The Hammer of Witches, Booze Master oraz Human Farm.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk