• Odbierz prezent
Ultimate Games ze znacznym wzrostem zysków wg wstępnych wyników

Notowana na NewConnect spółka gamingowa Ultimate Games opublikowała we wtorek 16 lipca wstępne wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r., wedle których przychody przekroczyły 3,3 mln złotych, zaś zysk 2 mln złotych (brutto). Akcjonariusze zareagowali pozytywnie na informacje ze spółki, wskazujące na znaczny wzrost rentowności.

 

Ultimate Games, wedle swoich szacunkowych danych, osiągnęło w dwóch pierwszych kwartałach tego roku przychody na poziomie 3,38 mln złotych oraz zysk netto w wysokości 1,85 mln złotych. Jest to znaczy wzrost zysków w porównaniu do pierwszego półrocza zeszłego roku w którym spółka osiągnęła 568 tys. złotych zysku netto (wzrost o ponad 225%).

Należy jednak pamiętać, że wyniki mają charakter wstępny, a na ostateczne wyniki finansowe za drugi kwartał trzeba będzie poczekać do 7 sierpnia.

 

Spółka w pierwszym kwartale 2019 r. wykazała wzrost przychodów o ponad 200% r/r, osiągając kwotę 1,42 mln złotych, wraz z zyskiem netto w wysokości 670 tys. złotych:

Czytaj także: Ultimate Games publikuje wyniki za 1Q i podaje datę premiery Thief Simulator

Spółka gamingowa Ultimate Games w raporcie bieżącym z 20 kwietnia opublikowała szacunkowe wyniki finansowe za I kwartał 2019 r. Oprócz tego spółka 23 kwietnia poinformowała o premierze oczekiwanej gry Thief Simulator na przenośną konsolę Nintendo Switch, na co kurs reaguje ponad 3% wzrostem.   Wg.. Czytaj
Ultimate Games publikuje wyniki za 1Q i podaje datę premiery Thief Simulator

Po opublikowaniu wstępnych wyników kurs na wtorkowej sesji rośnie o ponad 4,5% i aktualnie wynosi 20,7000 PLN

 

Ultimate Games jest spółką gamingową notowaną na NewConnect od 15 czerwca 2018 r., której głównym akcjonariuszem jest jedna z czołowych spółek sektora gamingowego - PlayWay. Wedle planów, Ultimate Games chce przejść na główny parkiet GPW jeszcze w 2019 r. (początkowo miał być to 1 kwartał). Najpopularniejszą grą spółki jest symulator łowienia ryb Ultimate Fishing Simulator, spore zainteresowanie wzbudza również wydawany przez spółkę symulator komornika - gra Repo Man. Aktualna strategia spółki w dużej mierze polega na wydawaniu gier w ramach licencji na konsole mobilne Nintendo Switch.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk