• Odbierz prezent
Ultimate Games

W ostatnim czasie dużo dzieje się w spółce gamingowej Ultimate Games. Spółka wydała w ostatnim czasie kilka komunikatów. Dotyczą one współpracy obejmującej około 30 gier, liczby graczy oczekujących na zakup nowych gier, a także o premierze gry Unlucky 7.

 

30 gier do wydania

12 czerwca w jednym ze swych komunikatów spółka Ultimate Games poinformowała, że w tym dniu zawarła szereg zleceń wydawniczych dotyczących współpracy z Gaming Factory S.A. z siedzibą w Warszawie. Warto wspomnieć, że ramowa umowa współpracy między obiema spółkami została podpisana w kwietniu. W swym komunikacie Ultimate Games poinformowała, że obie strony umowy będą współpracować przy produkcji i wydawnictwie około 30 gier na PC i konsole. Wśród tych gier, oprócz około 20 nowych tytułów, będą również takie, które znalazły się już w portfolio wydawniczym Ultimate Games.

Nowe gry do wydania to m. in.:

1. Cooking Champions,

2. Electrician Simulator,

3. Hero: Flood Rescue,

4. Drill Deal,

5. Distillery Simulator (Moonshiners Simulator),

6. Narco Tycoon,

7. Bakery Simulator.

Część z nich została już opublikowana w serwisie Steam pod następującymi linkami:

https://store.steampowered.com/app/1083300/Drill_Deal/
https://store.steampowered.com/app/1031120/Bakery_Simulator/
https://store.steampowered.com/app/1080020/Electrician_Simulator/
https://store.steampowered.com/app/1057600/Moonshiners_Simulator/
https://store.steampowered.com/app/1026720/HERO_Flood_Rescue/

Spółka dodała, że w projektach tych będzie pełniła rolę wydawcy i ogólnego nadzoru nad procesem produkcji w zamian za określony procent ze sprzedaży danej gry, przy jednoczesnym braku udziału w kosztach wytworzenia gier. Premiery nowych gier są planowane na lata 2019-2020 i będą publikowane w planie premier na stronie spółki.

Jeśli chodzi o gry znajdujące się w obecnym portfolio wydawniczym Ultimate Games, współpraca obejmie m. in. takie tytuły, jak:

1. Bug Academy,

2. City Eye,

3. Pangeon,

4. Gunsligers and Zombies,

5. Inquisitor: The Hammer of Witches,

6. Farming Life,

7. Sapper - Defuse The Bomb. 

W projektach tych Gaming Factory będzie pełniła rolę współwydawcy, przeznaczając ustalony każdorazowo przez obie strony budżet na m. in. dewelopment i dodatkową promocję danej gry - w zamian za określony procent z jej sprzedaży. Premiery tych gier również są planowane na lata 2019-2020.

Według zarządu Ultimate Games podpisanie zleceń wydawniczych na kolejne nowe gry pozwoli na dalszy dynamiczny rozwój skali działalności spółki, a tym samym na systematyczne zwiększanie przychodów i zysku netto w najbliższym czasie.

 

Ponad 400 tysięcy oczekujących graczy

To jednak nie koniec wieści w tym dniu z Ultimate Games. W kolejnym komunikacie spółka podała informację odnośnie liczby graczy oczekujących na zakup nadchodzących gier Ultimate Games w sklepie Steam (wishlist). Według stanu na dzień publikacji raportu, liczba graczy oczekujących na zakup nadchodzących gier spółki przekroczyła liczbę 400 tysięcy. W komunikacie dodano, że obecna dynamika budowania zapisów to 2-4 tys. zapisów dziennie. Największą ilość zapisów uzyskała gra Deadliest Catch: The Game, a największą dynamikę budowania zapisów w ujęciu dziennym wykazuje gra Wanking Simulator.

 

Premiera Unlucky 7

W tym samym dniu w kolejnych komunikatach spółki Ultimate Games i Art Games Studio poinformowały o dacie premiery gry Unlucky 7 na PC. Data ta została ustalona na dzień 26 lipca 2019 r., przy czym może ona jeszcze ulec zmianie. Spółka Art Games Studio pełni rolę producenta i współwydawcy tej gry. Cena gry została ustalona w przedziale 10-15 USD. Liczba graczy oczekujących na zakup gry w sklepie Steam przekracza obecnie 30 tysięcy.

Unlucky 7 to gra przygodowa. Według opisu na Steam, grupka przyjaciół zmagających się z problemem alkoholowym, wybiera się na świętowanie urodzin do luksusowego motelu. Niestety mają pecha, gdyż właściciel motelu jest smakoszem ludzkiego mięsa, a apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zamiast imprezowania zaczyna się walka o życie. Wybory każdego z przyjaciół decydują o losie pozostałych. Każdy z nich ma też ukryte cele i pragnienia. Ciekawe wrażenie sprawia świat gry w pikselartowej grafice. Więcej o grze można znaleźć pod linkiem:

https://store.steampowered.com/app/579120/Unlucky_Seven/

 

O spółce

Spółka Ultimate Games jest notowana na rynku NewConnect od 15 czerwca 2018 r. Spółka specjalizuje się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na różne platformy: na komputery (PC oraz MAC), konsole (Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One) oraz gry mobilne (na Android oraz iOS). Gry spółki są sprzedawane na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem takich  platform dystrybucyjnych, jak Steam, App Store, Google Play oraz Nintendo eShop.

Jak dotąd spółka skupia się głównie na symulatorach tworzonych przez własne zespoły deweloperskie, takich jak m in. Wanking Simulator, Repo Man, Ultimate Fishing Simulator, tytułach tworzonych na licencji Discovery Channel (Deadliest Catch, Naked and Afraid) oraz na rozwoju segmentu gier na konsole.

Czytaj także: Ty też możesz zostać windykatorem! Spółka Ultimate Games zapowiada nową grę

2 maja spółka z branży gier Ultimate Games poinformowała o planowanym wydaniu nowej gry. Na czym będzie ona polegać? Jakie są szczegóły?   2 maja w swym komunikacie spółka gamingowa Ultimate Games poinformowała, że podjęła decyzję o wydaniu nowej gry z gatunku symulator, pt. „Repo Man”. Gra jest o.. Czytaj
Ty też możesz zostać windykatorem! Spółka Ultimate Games zapowiada nową grę

Mimo tak dużej ilości informacji ze spółki, w pierwszej połowie środowej sesji giełdowej, nie widać entuzjazmu wśród inwestorów. Cena akcji spółki znalazła się o 1,92% na minusie.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk