• Odbierz prezent
Ultimate Games z licencją na 8 nowych gier i certyfikatem od Nintendo. Kurs reaguje

Notowana na NewConnect spółka gamingowa Ultimate Games poinformowała w środę 17 kwietnia o zawarciu umowy współpracy ws wydania w ramach licencji ośmiu gier na konsolę Nintendo Switch. Oprócz tego, Ultimate Games pomyślnie zakończyła proces certyfikacji gry Thief Simulator, która również będzie dostępna na przenośne konsole Nintendo.

 

Ultimate Games doszła do porozumienia w kwestii wydania ośmiu gier na umowie licencyjnej, które będą dostępne na konsole Nintendo Switch. Wśród tytułów objętych umową znajdują się takie gry jak: Worlds of Magic, Planar Conquest, 1953: NATO vs Warsaw Pact, The Campaign Series: Fall Weiss, Strategic War in Europe, Time of Fury (wszystkie autorstwa polskiego studia Wastelands Interactive), World War 2: Time of Wrath oraz Storm over the Pacific (obie wydane przez nowojorski Matrix Games). Wszystkie z wymienionych wyżej tytułów zostaną przygotowane przez Ultimate Games do dystrybucji na przenośne konsole Nintendo. Termin przygotowania wszystkich z nich został określony na lata 2019-2020.

Oprócz tego spółka poinformowała także o uzyskaniu certyfikacji od japońskiego producenta Nintendo na grę Thief Simulator, która ma być dostępna na konsole Switch najpóźniej do końca maja. Wydana w 2018 r. przez spółkę PlayWay gra jest - jak sama nazwa wskazuje - symulatorem pracy złodzieja i włamywacza. Jej producentem jest niewielkie polskie studio gamingowe Noble Muffins.

Ultimate Games jest spółką gamingową notowana na NewConnect od 15 czerwca 2018 r., której głównym akcjonariuszem jest wspomniany PlayWay. Wedle planów, Ultimate Games chce przejść na główny parkiet GPW jeszcze w 2019 r. (początkowo miał być to 1 kwartał). Najpopularniejszą grą spółki jest symulator łowienia ryb Ultimate Fishing Simulator. Aktualna strategia spółki w dużej mierze polega na wydawaniu gier w ramach licencji na konsole Nintendo Switch.

 

Kurs spółki na środowej sesji wynosi 21,8500 PLN, co jest równoznaczne ze wzrostem notowań o ponad 3,3%. Warto dodać, że spółka debiutowała niecały rok temu z wycena 8 PLN za akcję.

Czytaj także: Ultimate Games - prawie 40% zysku w debiucie na NewConnect

Za nami kolejny udany debiut spółki gamingowej na parkiecie NewConnect. Akcje Ultimate Games na początku sesji rosną o prawie 40%. To 6. tegoroczny debiut w tym roku, a Ultimate Games stał się 406. spółką notowaną na NewConnect.   Ultimate Games to spółka z branży gier wideo, której głównym akcjo.. Czytaj
Ultimate Games - prawie 40% zysku w debiucie na NewConnect

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk