• Odbierz prezent
Ultimate Games z 220% wzrostem zysków i bez euforii akcjonariuszy

Spółka gamingowa Ultimate Games opublikowała w piątek 6 września wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r. Okazały się one zauważalnie lepsze niż rok temu, zarówno pod kątem przychodów ze sprzedaży, jak i zysków. Na piątkowej sesji kurs Ultimate Games traci niecały 1%, co wskazuje na brak jednoznacznie optymistycznej reakcji akcjonariuszy, mimo pozytywnych odczytów finansowych.

 

Spółka Ultimate Games w pierwszej połowie 2019 r. osiągnęła skonsolidowany zysk netto w wysokości 1,84 mln złotych, w porównaniu do 570 tys. złotych rok wcześniej, co oznacza wzrost o ponad 222%. EBITDA wyniosła 1,56 mln złotych, w porównaniu do 611 tys. złotych w pierwszym półroczu zeszłego roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły 2,74 mln złotych netto, wobec 1,35 mln złotych rok wcześniej (wzrost o ponad 102%).

 

Warto przypomnieć, że w 2018 r. spółka osiągnęła przychody netto na poziomie przekraczającym 4,53 mln PLN oraz zysk 1,85 mln PLN.

We wtorek spółka poinformowała również o wstępnych wynikach sprzedaży gry Unlucky 7, która miała debiut na platformie Steam 30 sierpnia. Po trzech dniach od premiery gra została pobrana w liczbie ok. 2 tys.

Kurs akcji Ultimate Games na piątkowej sesji wynosi 19,3400 PLN, co jest spadkiem o 0,8%. Stopa zwrotu od ceny debiutu (8,0000 PLN) wynosi ponad 143%.

 

Ultimate Games jest spółką gamingową notowaną na NewConnect od 15 czerwca 2018 r., której głównym akcjonariuszem jest jedna z czołowych spółek sektora gamingowego - PlayWay. 30 lipca spółka przeszła na główny parkiet GPW. Najpopularniejszą grą spółki jest symulator łowienia ryb Ultimate Fishing Simulator, spore zainteresowanie wzbudza również wydawany przez spółkę symulator komornika - gra Repo Man. Aktualna strategia spółki w dużej mierze polega na wydawaniu gier w ramach licencji na konsole mobilne Nintendo Switch.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk