• Odbierz prezent
Ultimate Games wydawcą jednej z najbardziej oczekiwanych gier grupy PlayWay w 2021 roku – Mr. Prepper

Ultimate Games, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo, został wydawcą konsolowej wersji gry Mr. Prepper. To jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów z portfolio grupy PlayWay w 2021 roku. Obecna wishlista projektu przekracza 200 tys. zapisów. Za port gry z wersji PC na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Xbox X oraz PlayStation 5 odpowiada Ulitimate Games oraz jej spółka z grupy – ConsoleWay. Producentem gry jest Rejected Games.

Mr. Prepper to gra przygodowo-symulacyjna, której akcja rozgrywa się w fikcyjnym państwie. Obywatele czują, że ryzyko wojny nuklearnej wisi w powietrzu i muszą się solidnie do niej przygotować. Sytuację dodatkowo utrudnia fakt, że państwem rządzi totalitarny rząd i wobec ludzi stosowane są restrykcje za nieprzestrzeganie ustalonych przez władzę zasad.

- Mr. Prepper to bardzo ciekawa propozycja dla graczy, którzy lubią gry symulacyjne i chcą mierzyć się z trudnymi wyzwaniami, w tym przypadku będą przygotowywać się do przejęcia kontroli nad sytuacją w państwie i złamania statusu quo. Aby odnieść zwycięstwo, gracz w swojej podziemnej kryjówce, musi przygotować solidnie przemślany plan, a następnie zająć się jego realizacją, tak by nie dać się złapać. Co ważne, gracz samodzielnie będzie musiał zbudować podziemny schron, a wraz z postępem gry, zajmie się także jego rozbudową – mówi Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games.

Kryjówka będzie niezbędna do realizacji planu gracza. Po okolicy będą krążyć przedstawiciele władz, którzy co jakiś czas będą przeprowadzać w jego mieszkaniu niezapowiedzianą kontrolę. Gracz, mając na uwadze nadchodzące zmiany oraz widmo wojny, będzie musiał także konstruować maszyny, które utrzymają go przy życiu w razie potrzeby. Zajmie się także handlem z sąsiadami, w zamian za potrzebne przedmioty lub informacje.

Producentem Mr. Prepper jest studio Rejected Games. Wydawcą konsolowej wersji gry zostało Ultimate Games, które wraz ze swoją spółką zależną – ConoleWay – zajmie się także portem tytułu na Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Xbox X oraz PlayStation 5.

Mr. Prepper to obecnie jeden z najpopularniejszych i najbardziej oczekiwanych przez graczy tytułów z portfolio gier Grupy PlayWay w 2021 roku. Wishlista wynosi aktualnie ponad 200 tys. zapisów.

O Spółce:

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na PC, konsole oraz urządzenia mobilne. Spółka jest producentem i wydawcą gier sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych, w szczególności Steam, App Store, Google Play oraz Nintendo eShop, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie. Model prowadzonej działalności opiera się na produkcji i dystrybucji dużej liczby niskobudżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie.

Od 2016 roku znaczącym inwestorem spółki jest PlayWay S.A., wiodący producent i wydawca gier komputerowych w Polsce.

Od lipca 2019 roku akcje Ultimate Games są notowane na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk