• Sklep
  • Odbierz prezent
Ultimate Games publikuje wyniki za 1Q i podaje datę premiery Thief Simulator

Spółka gamingowa Ultimate Games w raporcie bieżącym z 20 kwietnia opublikowała szacunkowe wyniki finansowe za I kwartał 2019 r. Oprócz tego spółka 23 kwietnia poinformowała o premierze oczekiwanej gry Thief Simulator na przenośną konsolę Nintendo Switch, na co kurs reaguje ponad 3% wzrostem.

 

Wg wstępnych wyników finansowych za I kwartał 2019 r. Ultimate Games osiągnął przychody w wysokości 1,42 mln PLN, z czego zysk brutto wyniósł 710 tys. PLN, zaś zysk netto 670 tys. PLN. Szacunkowe dane za pierwszy kwartał są o tyle optymistyczne, że wskazują na znaczny wzrost rentowności w stosunku do poprzedniego okresu - przychody spółki wzrosły o ponad 200%, zaś zysk netto. Spółka zaznacza również, że do przychodów za I kwartał nie zostały zaliczone gry na konsolę Nintendo Switch, które miały premierę w marcu 2019 r. Zostaną one ujęte w wynikach za drugi kwartał, co również jest istotną informacją dla inwestorów.

W 2018 r. spółka osiągnęła przychody netto na poziomie przekraczającym 4,53 mln PLN oraz zysk 1,85 mln PLN.

 

Ponadto Ultimate Games ogłosił premierę gry Thief Simulator na Nintendo Switch - symulator włamywacza zadebiutuje 16 maja w USA, Kanadzie, Meksyku, Europie, Australii i Nowej Zelandii, a jego cena została ustalona na niecałe 20 dolarów lub euro (w zależności od regionu).

Kurs Ultimate Games wynosi aktualnie 22,1000 PLN, co jest wzrostem o niemal 3% w stosunku do kursu odniesienia. Historyczny szczyt notowań spółki został wyznaczony 19 marca na wycenie 23,0000 PLN.

Czytaj także: Ultimate Games z licencją na 8 nowych gier i certyfikatem od Nintendo. Kurs reaguje

Notowana na NewConnect spółka gamingowa Ultimate Games poinformowała w środę 17 kwietnia o zawarciu umowy współpracy ws wydania w ramach licencji ośmiu gier na konsolę Nintendo Switch. Oprócz tego, Ultimate Games pomyślnie zakończyła proces certyfikacji gry Thief Simulator, która również będzie dos.. Czytaj
Ultimate Games z licencją na 8 nowych gier i certyfikatem od Nintendo. Kurs reaguje

 

Ultimate Games jest spółką gamingową notowaną na NewConnect od 15 czerwca 2018 r., której głównym akcjonariuszem jest wspomniany PlayWay. Wedle planów, Ultimate Games chce przejść na główny parkiet GPW jeszcze w 2019 r. (początkowo miał być to 1 kwartał). Najpopularniejszą grą spółki jest symulator łowienia ryb Ultimate Fishing Simulator. Aktualna strategia spółki w dużej mierze polega na wydawaniu gier w ramach licencji na konsole Nintendo Switch.

Ultimate Games cieszy się sporym zainteresowaniem inwestorów - od momentu debiutu jej notowania niemal nieustannie rosną, aktualnie zaś wzrost od pierwszej sesji z czerwca zeszłego (8,0000 PLN) roku wynosi ponad 168%.


Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk