• Sklep
  • Odbierz prezent
Ultimate Games przejdzie na główny rynek GPW - akcje o 18% w górę

Na głównym parkiecie GPW wkrótce pojawi się nowa spółka z sektora producentów gier. Będzie nią Ultimate Games, który w tym roku zadebiutował na parkiecie NewConnect. Akcje spółki mocno zyskują na poniedziałkowej sesji, co związane jest także z innymi pozytywnymi informacjami, które poznaliśmy w weekend.

 

Po zakończeniu piątkowej sesji na warszawskiej giełdzie Ultimate Games podał w raporcie bieżącym nr 30/2018, że spółka podjęła decyzję o dotyczącą rozpoczęcia procesu przeniesienia notowań na rynek regulowany GPW. W kolejnych raportach bieżących spółka ma informować o następnych etapach tego procesu. W komunikacie prasowym zaznaczono, że debiut na głównym parkiecie GPW planowany jest w I kwartale 2019 roku. Podobną drogę na główny parkiet miały spółki 11 bit studios i Vivid Games, z tym, że w ich przypadku pobyt na NewConnect trwał odpowiednio 5 i 4 lata.

 

Już w momencie debiutu spółki na rynku NewConnect wiadomym, było, że dla Ultimate Games jest to tylko przystanek w drodze na główny parkiet. W planach przeniesienie miało nastąpić w 2019 roku. Teraz spółka doprecyzowała nieco datę debiutu na rynku regulowanym i okazuje się, że na NewConnect nie spędzi nawet roku. Przyspieszenie planów przeniesienia jest efektem rozszerzenia portfolio gier, które mają być wydane w latach 2018-2020. Aktualnie Ultimate Games pracuje nad ponad 30 tytułami na różne platformy (mobilne, PC, Switch, PS, Xbox), które mają mieć premiery w tym okresie.

"Bardzo szybko dywersyfikujemy swoją działalność produktową, co pozytywnie wpływa na wartość spółki. Dzięki temu skala naszej działalności szybko wrasta, dlatego też poważnie myślimy o przejściu na GPW, które zapewni spółce mocną pozycję rynkową w przyszłości" – poinformował Mateusz Zawadzki, prezes spółki.

 

Ultimate Games to spółka z branży gier wideo, której głównym akcjonariuszem jest notowany na GPW PlayWay. Spółka specjalizuje się w produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne. Ultimate Games koncentruje się na grach symulacyjnych o tematyce wędkarstwo, myślistwo i hobby. Jej flagowym tytułem jest Ultimate Fishing Simulator.

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect 15 czerwca 2018 roku. Debiut okazał się bardzo pozytywny – na otwarciu sesji akcje Ultimate Games rosły o prawie 40% względem poziomu odniesienia. Na koniec sesji zysk ten stopniał, ale i tak wyniósł aż 14,29%. Aktualnie spółka notowana jest ponad 70% powyżej ceny odniesienia z dniu debiutu (biorąc pod uwagę poniedziałkową cenę otwarcia), a w ubiegłym tygodniu historyczne maksima cen wypadły na poziomie 2 razy wyższym od ceny odniesienia z debiutu.

 

Czytaj również: Polscy producenci gier mobilnych mają większe możliwości rozwoju niż CD Projekt?

 

Wejście inwestora instytucjonalnego

W raporcie nr 30/2018 zawarto także istotną informację dotyczącą akcjonariatu spółki. W dniu 24 sierpnia 2018 zawarto porozumienia pomiędzy głównymi akcjonariuszami Ultimate Games, reprezentującymi ponad 75% kapitału zakładowego spółki (spółka PlayWay, Pan Mateusz Zawadzki, Pan Jakub Trzebiński i Pan Aleksy Uchański). Zgodnie z tym porozumieniem Pan Mateusz Zawadzki, Pan Jakub Trzebiński i Pan Aleksy Uchański otrzymali zgodę na zbycie w sumie do 250 tys. akcji na rzecz funduszu inwestycyjnego. Taka pula akcji, według rynkowej wyceny, warta jest aktualnie ok. 3 mln zł.

„Ponadto wszyscy zobowiązani z umów typu lock-up w dniu 24 sierpnia 2018 r. zawarli aneksy, zgodnie z którymi okres obowiązywania zobowiązania w sprawie czasowego wyłączenia zbywalności akcji zmieniono na 18 miesięcy, tj. wydłużono o 6 miesięcy, licząc od dnia pierwszego notowania instrumentów finansowych Spółki w Alternatywnym Systemie Obrotu.” – czytamy w raporcie. „Powyższe podyktowane jest wejściem kapitałowym inwestora instytucjonalnego w skład akcjonariatu Emitenta.”

 

Podpisanie umowy na wydanie 3 gier

W niedzielę, 26 sierpnia, w raporcie bieżącym nr 31/2018 spółka poinformowała o zawarciu umowy wydawniczej na 3 gry o tematyce sportowej na platformy mobilne tj. Android/ iOS a docelowo także na PC i konsole. Ultimate Games będzie odpowiedzialny za marketing i wydanie gier, za co spółce przysługiwać będzie określony % zysków ze sprzedaży.

Pierwszą z tych gier, a zarazem najistotniejszą, będzie Weightlifting, której premiera przewidziana jest na 2019 rok. „To pierwsza na świecie gra mobile o podnoszeniu ciężarów, w której gracze z całego świata wcielą się w jednego z 30 najsłynniejszych zawodników i zawodniczek olimpijskiego podnoszenia ciężarów i gwiazd organizacji CrossFit.” – wskazuje spółka.

Kolejnym tytułem będzie CrossGames - pierwsza na świecie gra mobilna o treningu typu "cross", w której gracz wcieli się w jednego z 20 najsłynniejszych zawodników na świecie. Ostatnia gra – Athletics – związana będzie z lekkoatletyką. W grze dostępnych będzie kilkanaście dyscyplin sportowych, wśród których znajdą się: biegi sprinterskie, biegi średnie, biegi długie, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, rzut młotem, rzut dyskiem, skok wzwyż, skok w dal, trójskok oraz skok o tyczce.

 

Akcje w górę

W poniedziałek na początku sesji akcje Ultimate Games rosną bardzo dynamicznie. Otwarcie nastąpiło na poziomie 11,98 zł czyli o 11,96% powyżej piątkowego zamknięcia. Przed godziną 11:00 osiągnięto już poziom 12,60 zł, co oznacza wzrost o 17,76%.

 

ultimate games


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk