• Odbierz prezent
Ultimate Games przechodzi na GPW i przejmuje ponad 20 gier od PlayWay

Spółka gamingowa Ultimate Games we wtorek 30 lipca zadebiutowała na głównym parkiecie GPW, przechodząc po ponad roku z NewConnect. Sam debiut na GPW odbywa się bez dużego zainteresowania inwestorów i ponadprzeciętnej zmienności notowań akcji. Oprócz samego debiutu, spółka poinformowała również o przejęciu praw do ponad dwudziestu gier od swojego głównego udziałowca, jakim jest spółka gamingowa PlayWay.

 

Zgodnie z planem, Ultimate Games przeszedł z alternatywnego systemu notowań NewConnect na główny parkiet GPW z kursem otwarcia na 23,7000 PLN. Jest to szósty debiut na GPW w tym roku. Spółka zależna od PlayWay zadebiutowała na NC w czerwcu zeszłego roku z wyceną 8 PLN za akcję, co oznacza wzrost przekraczający 195% w ciągu niewiele ponad roku. Oprócz tego, spółka notuje dobre wyniki finansowe, licząc na wzrosty przychodów w drugim półroczu 2019 r. ze względu na liczne premiery nowych gier, takich jak m.in. Unlucky 7 i Bakery Simulator na PC.

Oprócz tego, Ultimate Games poinformował we wtorkowym komunikacie o przejęciu w ramach cesji praw do ponad dwudziestu gier wydanych przez spółkę PlayWay (głównie na PC), wraz z prawem do wydania kolejnych edycji. Krok ten ma na celu rozszerzenie oferty spółki w sklepie internetowym z grami Steam.

Ultimate Games aktualnie notowany jest po 22,9500 PLN za akcję, co oznacza spadek o niewiele ponad 1%.

 

Ultimate Games jest spółką gamingową notowaną na NewConnect od 15 czerwca 2018 r., której głównym akcjonariuszem jest jedna z czołowych spółek sektora gamingowego - PlayWay. Najpopularniejszą grą spółki jest symulator łowienia ryb Ultimate Fishing Simulator, spore zainteresowanie wzbudza również wydawany przez spółkę symulator komornika - gra Repo Man. Aktualna strategia spółki w dużej mierze polega na wydawaniu gier w ramach licencji na konsole mobilne Nintendo Switch.

Czytaj także: Ultimate Games ze znacznym wzrostem zysków wg wstępnych wyników

Notowana na NewConnect spółka gamingowa Ultimate Games opublikowała we wtorek 16 lipca wstępne wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r., wedle których przychody przekroczyły 3,3 mln złotych, zaś zysk 2 mln złotych (brutto). Akcjonariusze zareagowali pozytywnie na informacje ze spółki, wskazując.. Czytaj
Ultimate Games ze znacznym wzrostem zysków wg wstępnych wyników

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk