• Odbierz prezent
Ultimate Games i Red Dev Studio będą współpracować przy produkcji gier

Spółka gamingowa Ultimate Games poinformowała we wtorek 24 września o podpisaniu listu intencyjnego z Red Dev Studio w zakresie współpracy przy produkcji od dwóch do czterech gier, których premiery planowane są na lata 2020-22. Jest to kolejna współpraca tego typu zawarta przez Ultimate Games w ostatnim czasie - 11 września podobny list intencyjny został podpisany ze spółką Art Games Studio.

 

Ultimate Games podpisał list intencyjny z Red Dev Studio, określający współpracę przy stworzeniu i wypuszczeniu na rynek od 2 do 4 gier w latach 2020-22. Wartość przyszłych umów została określona na kwotę nie niższą niż 500 tys. złotych i zostanie zrealizowana w formie zlecenia ze strony Ultimate Games lub w formie objęcia nowowyemitowanych akcji Red Dev Studio o podwyższonym kapitale zakładowym.

Ultimate Games tym samym decyduje się na nową formę współpracy z producentami gier, której elementem może być objęcie udziałów w kapitale zakładowym producenta, podobnie jak było w przypadku niedawnego podpisania listu intencyjnego z Art Games Studio.

 

Ultimate Games jest spółką gamingową notowaną na NewConnect od 15 czerwca 2018 r., której głównym akcjonariuszem jest jedna z czołowych spółek sektora gamingowego - PlayWay. W czerwcu zeszłego roku spółka debiutowała na NewConnect z ceną 8,0000 PLN za akcję, zaś 30 lipca przeszła na główny parkiet GPW. Najpopularniejszą grą spółki jest symulator łowienia ryb Ultimate Fishing Simulator, spore zainteresowanie wzbudza również wydawany przez spółkę symulator komornika - gra Repo Man. Aktualna strategia spółki w dużej mierze polega na wydawaniu gier w ramach licencji na konsole mobilne Nintendo Switch.

 

Red Dev Studio to olsztyńska spółka gamingowa, która w czwartek 26 września zadebiutuje na NewConnect. Spółka skupia się głównie na tworzeniu gier mobilnych (Android, iOS), choć w swoim portfolio ma również gry wydawane wyłącznie na PC/MacOS, takie jak flagowa Down to Hell. Jak dotąd Red Dev Studio wydało pięć autorskich gier.

 

Na wtorkowej sesji akcje Ultimate Games są notowane po 19,0000 PLN, co jest spadkiem o 0,42%.

Czytaj także: Ultimate Games z 220% wzrostem zysków i bez euforii akcjonariuszy

Spółka gamingowa Ultimate Games opublikowała w piątek 6 września wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r. Okazały się one zauważalnie lepsze niż rok temu, zarówno pod kątem przychodów ze sprzedaży, jak i zysków. Na piątkowej sesji kurs Ultimate Games traci niecały 1%, co wskazuje na brak jednoz.. Czytaj
Ultimate Games z 220% wzrostem zysków i bez euforii akcjonariuszy

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk