• Odbierz prezent
Ultimate Games i Art Games Studio będą współpracowac przy produkcji gier

W środę 11 września spółki gamingowe Ultimate Games oraz Art Games Studio podpisały list intencyjny dotyczący przyszłej współpracy przy produkcji gier. Zgodnie z założeniami wstępnego porozumienia, Ultimate Games zajmie się wydawaniem gier, zaś Art Games Studio będzie ich producentem. Kurs obu spółek zauważalnie rośnie na środowej sesji.

 

List intencyjny podpisany przez Ultimate Games i Art Games Studio dotyczy współpracy przy produkcji od dwóch do czterech nowych tytułów, których wydanie planowane jest na lata 2020-2022. Ze wstępnych założeń umowy, Ultimate Games będzie ich wydawcą, zaś Art Games Studio producentem. Spółki nie podały o jakie nowe gry może chodzić. Współpraca została wyceniona na mniej niż 500 tys. PLN i zostanie zrealizowana w formie zlecenia ze strony Ultimate Games lub w formie objęcia nowowyemitowanych akcji Art Games Studio o podwyższonym kapitale zakładowym.

Ultimate Games tym samym decyduje się na nową formę współpracy z producentami gier, której elementem może być objęcie udziałów w kapitale zakładowym producenta.

 

Ultimate Games jest spółką gamingową notowaną na NewConnect od 15 czerwca 2018 r., której głównym akcjonariuszem jest jedna z czołowych spółek sektora gamingowego - PlayWay. 30 lipca spółka przeszła na główny parkiet GPW. Najpopularniejszą grą spółki jest symulator łowienia ryb Ultimate Fishing Simulator, spore zainteresowanie wzbudza również wydawany przez spółkę symulator komornika - gra Repo Man. Aktualna strategia spółki w dużej mierze polega na wydawaniu gier w ramach licencji na konsole mobilne Nintendo Switch.

 

Art Games Studio debiutowało na NewConnect 24 maja z ceną akcji 2,0000 PLN. Istniejąca od 2017 r. spółka w ciągu dwóch lat swojej działalności wydała trzy gry dostępne na komputery stacjonarne i przenośną konsolę Nintendo Switch - Escape Doodland, Earthworms oraz Bad Dream: Fever. Największym akcjonariuszem Art Games Studio jest spółka Gaming Factory, planująca debiut na GPW w 2020 r. i mająca powiązania kapitałowe z PlayWay, podobnie jak Ultimate Games.

 

 

Kurs Ultimate Games rośnie o niecałe 2,5% przy kursie 19,1400 PLN, zaś notowania Art Games Studio zyskują ponad 5% przy cenie akcji wynoszącej 2,5000 PLN.

Czytaj także: Ultimate Games z 220% wzrostem zysków i bez euforii akcjonariuszy

Spółka gamingowa Ultimate Games opublikowała w piątek 6 września wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r. Okazały się one zauważalnie lepsze niż rok temu, zarówno pod kątem przychodów ze sprzedaży, jak i zysków. Na piątkowej sesji kurs Ultimate Games traci niecały 1%, co wskazuje na brak jednoz.. Czytaj
Ultimate Games z 220% wzrostem zysków i bez euforii akcjonariuszy

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk