• Odbierz prezent
Ultimate Fishing Simulator – największy hit z portfolio wydawniczego Ultimate Games – będzie dostępny w Chinach!
fot. freepik.com

Ultimate Fishing Simulator, najbardziej rozbudowany symulator wędkarstwa, wydany przez Ultimate Games, już wkrótce będzie dostępny na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej. To efekt podpisanej umowy polskiego Studia z dystrybutorem europejskich gier wysokiej jakości dedykowanych na rynek chiński – Silk Road Games SA. UFS jest aktualnie w fazie dostosowywania pod wymogi największego rynku gier wideo na świecie. Ultimate Games obecne pracuje nad sequelem gry – Ultimate Fishing Simulator 2.

- Ultimate Fishing Simulator nieustannie cieszy się ogromną popularnością wśród graczy. Początkowo, gra ukazała się w wersji dedykowanej urządzeniom mobilnym, rok później zadebiutowała na PC, a w kolejnych latach także na konsolach. Teraz – dzięki podpisanej umowie ze Silk Road Games – ma szanse podbić rynek chiński. Jestem przekonany, że doświadczony partner pozwoli sprawnie i zgodnie z regulacjami umieszczania gier w Chinach, udostępnić UFS na największym rynku gier wideo na świecie. Silk Road Games blisko współpracuje z Liaoling Electronic Publishing House, które jest częścią największej giełdowej chińskiej firmy wydawniczej notowanej na szanghajskiej giełdzie – Liaoning publising – mówi Rafał Jelonek, COO Ultimate Games.

Obecnie trwają prace, których celem jest dostosowywanie projektu pod wymogi chińskiego rynku, niedługo rozpocznie się certyfikacja tytułu. Szczegółowe informacje dotyczące daty premiery oraz ceny zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Ultimate Fishing Simulator powstał z myślą o dostarczeniu graczom jak najbardziej rozbudowanego symulatora, który zadowoli nie tylko doświadczonych wędkarzy, ale także pozwoli czerpać radość z grania osobom, które nigdy nie miały styczności z wędkarstwem. W UFS gracz może wędkować na spławik, grunt, spinning, czy muchę. Dodatkowo do dyspozycji graczy została oddana metoda podlodowa, trolling, czy surf-casting. Co ciekawe, w Ultimate Fishing Simulator znajdują się także zmienne warunki pogodowe oraz pełen cykl dnia i nocy.

PC-towa wersja gry sprzedała się w liczbie 210 tys. kopii, sprzedaż płatnych dodatków do gry (DLC) przekroczyła 270 tys. W projekcie dostępnych jest 180 elementów wyposażenia wędkarskiego oraz blisko 120 realistycznych modeli 3D ryb z całego świata. Projekt ma 94 proc. pozytywnych recenzji na platformie Steam.

Ultimate Games obecne pracuje nad sequelem gry. Zaawansowany symulator wędkarstwa będzie także dostępny w wersji na konsole nowe generacji. – Liczymy, że UFS2 odniesie podobny lub nawet większy sukces niż dostępna obecnie wersja. Mamy już portfolio graczy, którzy z niecierpliwością czeka na kontynuację wędkarskich wyzwań w zupełnie nowej odsłonie. UFS2 zaoferuje nowe lokalizacje, metody połowu, gatunki ryb, czy systemem walki – będzie o wiele większą grą od UFS o dwukrotnie większym budżecie. Szacujemy, że koszt produkcji tytułu wyniesie ok. 500 tys. zł – dodaje Rafał Jelonek.

UFS2 w dniu premiery ukaże się na wszystkich dostępnych platformach. Wcześniej spółka udostępni grę w wersji Early Access.

O Spółce:

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na PC, konsole oraz urządzenia mobilne. Spółka jest producentem i wydawcą gier sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych, w szczególności Steam, App Store, Google Play oraz Nintendo eShop, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie. Model prowadzonej działalności opiera się na produkcji i dystrybucji dużej liczby niskobudżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie.

Od 2016 roku znaczącym inwestorem spółki jest PlayWay S.A., wiodący producent i wydawca gier komputerowych w Polsce.

Od lipca 2019 roku akcje Ultimate Games są notowane na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk