• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
Ukradziono bitomat, nikt się nie zorientował

Portal Cointelegraph poinformował, że w jednym z centrów handlowych w Stanach Zjednoczonych dokonano kradzieży bitomatu. Cały przebieg zdarzenia został uwieczniony na nagraniu monitoringu.

 

Według raportu prasowego opublikowanego 22 sierpnia przez fiński portal informacyjny Ilta Sanomat, 3 sierpnia dwóch domniemanych złodziei ukradło bitomat z centrum handlowego w Waszyngtonie. Co ciekawe, sprawcy zostali sfilmowani przez kamery monitoringu w trakcie kradzieży urządzenia. Prawdopodobnie zaplanowali, aby ich działanie miało miejsce w czasie, kiedy sklepy zostały już zamknięte, ale budynek galerii handlowej wciąż był otwarty. Nikt nie zwrócił na nich uwagi, kiedy weszli do budynku, zabrali bitomat i załadowali do furgonetki, a następnie odjechali, co widać na nagranym filmie. Co ciekawe, kradzież odbyła się tak dyskretnie, że dopiero tydzień później w centrum handlowym zorientowano się, że bitomat został ukradziony. Policja nawet musiała skontaktować się z właścicielem firmy Coinme i operatorem bitomatu, aby uzgodnić, że takie urządzenie zostało ukradzione. Opisując to zdarzenie, portal Ilta Sanomat zamieścił także film dokumentujący przebieg kradzieży, który można zobaczyć tutaj.

Jak zwraca uwagę portal Cointelegraph, nie jest to pierwszy raz, kiedy bankomat Bitcoin wzbudził zainteresowanie złodziei. Podobny incydent miał miejsce w lipcu tego roku, kiedy grupa zamaskowanych osób napadła na giełdę Bitcoin w angielskim mieście Birmingham. Przy tej okazji sprawcy próbowali ukraść bitomat przy użyciu liny przymocowanej do ich samochodu. Sprawą zajęła się policja. W rozmowie z portalem Dailymail, właściciel firmy - Adam Gramowski zwrócił uwagę, że sprawcy zdarzenia byli niewątpliwie zainteresowani gotówką mogącą znajdować się wewnątrz urządzenia:

„Tam nie ma żadnych BTC (Bitcoin) w urządzeniu, one są wysyłane bezpośrednio z naszego serwera. Rabusie szukali gotówki.”  

Warto wspomnieć, że bankomaty Bitcoin są coraz bardziej popularne, a ich liczba na świecie w czerwcu przekroczyła 5000 sztuk. Podobnie jak tradycyjne bankomaty, również bitomaty mogą być łakomym kąskiem dla złodziei, którzy próbują znaleźć różne sposoby, żeby się do nich dobrać.

Czytaj także: Na świecie jest już ponad 5000 bitomatów. Jak i gdzie kupisz bitcoina za gotówkę?

Nie tylko cena bitcoina rośnie - każdego dnia powstają nowe miejsca, w Polsce popularnie zwane bitomatami, w których można kupić za gotówkę i sprzedać BTC, nie korzystając z usług giełd. W tym tygodniu liczba wszystkich bitomatów na świecie przekroczyła okrągłą liczbę 5000 sztuk, co nastąpiło po nie.. Czytaj
Na świecie jest już ponad 5000 bitomatów. Jak i gdzie kupisz bitcoina za gotówkę?


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestorka. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk