• Odbierz prezent
Układ harmoniczny na złocie
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na złocie

Notowania złota od dłuższego czasu znajdują się w szerokiej konsolidacji. Właściwie od początku roku kurs porusza się pomiędzy poziomem 1305$, a 1350$, dopóki nie dojdzie do wybicia, scenariuszem bazowym pozostaje trend boczny.

Patrząc na interwał H4, możliwe jest wyrysowanie układu harmonicznego XABCD. Kluczowym wsparciem jest strefa przy 1314, najpierw rynek musiałby jednak pokonać dołki z 29 marca - mierzenie 61,8% całej ostatniej fali wzrostowej. Jeżeli spadki będa kontynuowane, to reakcji popytu należy szukać w miejscu, gdzie grupuje się współczynnik 78,6% oraz geometria AB=CD - wspomniana strefa przy 1314$.

Wykres 1. GOLD interwał H4

FXMAG forex układ harmoniczny na złocie xau/usd xabcd złoto gold 1

 

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot

 

GOLD zlecenie oczekujące buy limit

cena otwarcia:  13140

SL:  1304

TP1: 1350

Przestaw SL na BE po +4$ tj. przy 1318$

 

Propozycja zagrania nie jest "Rekomendacją" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów. Projekcja zagrania jest wyrazem osobistych poglądów autora. Portal FXMAG, ani autor analizy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury artykułu.


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk