• Odbierz prezent
Układ harmoniczny (Bat) na Ripple

Na Ripple (XRP/USD), podobnie jak na innych kryptowalutach, utrzymuje się tendencja spadkowa. Istnieje jednak szansa na pojawienie się prowzrostowej struktury harmonicznej.


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

Patrząc na interwał H4, należy zwrócić uwagę na wsparcie znajdujące się przy poziomie 0,5128. Wypada tam punkt D układu harmonicznego Nietoperza (Bat). Rynek reagował już na współczynnik 38,2%, a następnie wybił nowe dołki. W tej chwili celem dla ceny jest mierzenie 88,6% i to tam może pojawić się popyt. W przeciwnym razie, w przypadku wybicia współczynnika, należy oczekiwać zejścia na nowe dołki.

Wykres 1. Krypto - XRP/USD interwał H4

FXMAG kryptowaluty układ harmoniczny (bat) na ripple xrp/usd ripple krytpowaluty 1

źródło: tradingview.com

Patrząc na nieco niższy przedział czasowy - H2, cena utrzymuje się w tendencji spadkowej. Najbliższy opór wynika z górnego ograniczenia układu Overbalance - poziom 0,7340. Dopiero wyjście powyżej i zanegowanie układu, będzie oznaczać powrót do wzrostów.

Wykres 2. Krypto - XRP/USD interwał H2

FXMAG kryptowaluty układ harmoniczny (bat) na ripple xrp/usd ripple krytpowaluty 2

źródło: tradingview.com

 

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk