• Odbierz prezent
Udana końcówka tygodnia dla polskiego złotego (PLN)! Ile zapłacimy za euro, dolara, franka i funta? Kursy walut 7 maja

W piątek polski złoty (PLN) umacnia się względem głównych walut. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta na rynku walutowym Forex przed weekendem?

 

O godzinie 14.30 napłynęły słabsze od oczekiwań dane z amerykańskiego rynku pracy. Zatrudnienie w sektorach pozarolniczych w kwietniu wzrosło o 266 tys. wobec spodziewanego wzrostu o 978 tys. Stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła 6,1% wobec prognozy 5,8%.

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Wszystkie główne waluty osłabiają się względem polskiego złotego, a najmocniej dolar amerykański. Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7444 zł, co stanowi spadek o 1,19% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. Za jednego dolara najwięcej płacono 3,7994 zł przed godziną 14, a najmniej 3,7427 zł około godziny 18.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta względem polskiej waluty (GBP/PLN)

Funt też osłabia się względem złotówki. Za funta najwięcej płacono 5,2831 zł przed godziną 13. Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,2354 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Stanowi to spadek o 0,53% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. Po godzinie 19 kurs franka do złotego jest notowany na minusie o 0,52% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,1539 zł. Frank najwięcej kosztował 4,1854 zł w godzinach porannych, a najmniej 4,1507 zł około godziny 17.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs euro wobec polskiej waluty (EUR/PLN)

Euro też dzisiaj traci względem polskiego złotego. Największa zmienność na kursie euro do złotego (EUR/PLN) panowała w godzinach popołudniowych, kiedy za jedno euro najwięcej płacono 4,5873 zł, a najmniej 4,5490 zł. Po godzinie 19 euro kosztuje 4,5524 zł, co stanowi spadek o 0,41% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje dolary, franki lub funty - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk