• Odbierz prezent
Udana końcówka tygodnia dla polskiego złotego (PLN). Ile zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską przed weekendem?

Piątkowa sesja na rynku walutowym Forex upływa w optymistycznym nastroju dla polskiego złotego, który umacnia się względem pozostałych walut. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską przed weekendem?

 

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Euro dzisiaj lekko traci wobec złotego. Po godzinie 20 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,5313 zł, co stanowi spadek o 0,33% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. Za jedno euro najwięcej płacono 4,5544 zł w godzinach porannych, a najmniej 4,5258 zł przed godziną 20.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku funta brytyjskiego. Po godzinie 20 za funta płacimy 5,2218 zł, co stanowi spadek o 0,36% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Funt najwięcej kosztował 5,2621 zł po godzinie 15, a najmniej 5,2183 zł około godziny 20.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Po godzinie 20 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na minusie o 0,28% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,1162 zł. Za franka najwięcej płacono 4,1386 zł, a najmniej 4,1113 zł.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara wobec złotówki (USD/PLN)

Spośród głównych walut najmniej względem złotego traci w tej chwili dolar. Po godzinie 20 kurs dolara do złotego (USD/PLN) jest notowany na lekkim minusie o 0,25% i wynosi 3,8060 zł. Dolar najwięcej kosztował 3,8358 zł przed godziną 16, a najmniej 3,8011 zł przed godziną 20.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Korona czeska dzisiaj mocno traci względem złotego. Za jedną koronę czeską najwięcej płacono 0,1762 zł w godzinach porannych, a najmniej 0,1737 zł przed godziną 20. Po godzinie 20 korona czeska kosztuje 0,1740 zł, co stanowi spadek o 1,10% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje dolary, franki lub korony - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk