• Odbierz prezent
Uczestnicy nie mieli łatwo! Zakończył się pierwszy etap konkursu w ramach Forum Rynków Finansowych: Inwestycje, Bankowość&FinTech

Pierwszy etap konkursu organizowanego w ramach wydarzenia Forum Rynków Finansowych: Bankowość, Inwestycje&FinTech już za nami! Do stowarzyszenia ELSA Kraków napłynęły łącznie 62 zgłoszenia. Uczestnicy nie mieli łatwo! 8 kwietnia zmierzyli się z testem składającym się z 30 pytań jednokrotnego wyboru, które zostały podzielone na trzy branże. Zadbaliśmy, aby ich twórcami byli fachowcy w danych dziedzinach. Konkurs przebiegł bezproblemowo na platformie testportal.pl.

Za pytania z zakresu prawa rynku kapitałowego odpowiedzialny był dr Jacek Dybiński, będący adiunktem w Katedrze Prawa Gospodarczego Prywatnego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pytania dokładnie sprawdzały znajomość z polskich ustaw o obrocie instrumentami finansowymi oraz o ofercie publicznej, a także dyrektywy MiFID II i rozporządzenia MAR. Nie została pominięta kwestia papierów wartościowych i ich dematerializacja- z takimi pytaniami również przyszło się zmierzyć naszym uczestnikom.

Z kolei pytania z zakresu prawa bankowego przygotował dr hab. Jan Byrski - adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego i Gospodarczego  na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, będący również czynnym zawodowo adwokatem w kancelarii „Traple, Konarski, Podrecki i Wspólnicy”. Skonstruowane pytania dotyczyły umowy kredytu, czynności bankowych, jak i również nadzoru nad sektorem bankowym.

Ostatnią część stanowiły pytania obejmujące FinTech, które zaproponował dr Michał Mostowik będący adwokatem z kancelarii DLK Legal. Skupiały się na elektronicznych usługach płatniczych oraz pożyczkowych, giełdach walut internetowych i sprawdzały znajomość dyrektywy PSD II.

 

Dwanaścioro najlepszych uczestników dostało się do finału, który odbędzie 6 czerwca 2020r. na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przebieg finału będzie następujący - zespoły dwuosobowe wezmą udział w symulacji giełdowej, która sprawdzi ich umiejętności inwestorskie w praktyce, a także będą musieli sporządzić odpowiedni dokument niezbędny w branży FinTech.

 

Przypominamy, że nagrodą główną są płatne praktyki w kancelarii DLK Legal w Warszawie lub w Krakowie.

 

Finalistom szczerze gratulujemy, trzymamy kciuki w przygotowaniach do finału i czekamy na Was w Krakowie!

 

LINK DO WYDARZENIA


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk