• Odbierz prezent
Tym razem to spółki z sektora prywatnego (ALLEGRO, DINOPL, LPP) obciążyły znacząco notowania indeksu WIG20
fot. freepik.com

Na wczorajszej sesji miało miejsce dalszy osłabienie nastrojów na krajowym rynku. W grupie spółek indeksu bazowego zniżkowała przeważająca grupa notowanych podmiotów. O ile jednak dzień wcześniej te najmocniej spadające odcinała wyraźnie linią głównego akcjonariusza (SP), o tyle wczoraj to raczej spółki sektora prywatnego (ALLEGRO, DINOPL, LPP) miały największy negatywny udział w zmianie WIG20.

Kolejne lockdown i negatywny wpływ na rynek pracy mogą ograniczać oczekiwaną sprzedaż detaliczną. W przypadku znacznej przeceny akcji ALLEGRO „dodatkową cegiełką” był komunikat o zamiarze sprzedaży części posiadanych akcji przez głównych akcjonariuszy.

Na wykresie 60-min kurs FW20 z dużą siłą wyłamał się dołem z wcześniejszego kanału wzrostowego i zrealizował w pełni spadkowy potencjał określony jego wysokością

Na RSI został zaakcentowany stan wysokiego wyprzedania rynku, w stronę linii sygnalnej odwraca się MACD. Na diagramie dziennym notowania po poniedziałkowej, nieudanej próbie testowania górnego ograniczenia ponad dwumiesięcznego kanału bocznego obsuwają się w kierunku jego podstawy, czyli 1887 pkt. Minimum wczorajszej sesji dzieliła niewielka różnica od tego poziomu.

Na giełdach zagranicznych nastroje były mieszane,

lepiej zachowywały się akcje amerykańskie, które po komunikacie ze strony FED o podtrzymaniu niskich stóp do 2023r poddały się zwyżce. Indeks S&P500 jest na nowym historycznym maksimum. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i S&P500 od wczorajszego popołudnia implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty krajowych danych o produkcji przemysłowej.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk