Advertisement
  • Odbierz prezent
Tym razem może nie być tak różowo na kryptowalucie bitcoin (BTC)- kurs bitcoina ponownie w konsolidacji

Podczas ostatniego spojrzenia na kryptowalutę bitcoin (BTC), przedstawiliśmy 4 niebezpieczeństwa, które mogą doprowadzić do korekcyjnych spadków. Tym razem zwrócimy uwagę na potencjalną formację odwracającą trend, która mogłaby je zainicjować.

Sytuacja na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Król kryptowalut znajduje się w silnym trendzie wzrostowym, rozpoczętym w połowie marca 2020 roku. Jednak na wykresie możemy już rozpisać pełen impuls, czyli pełną strukturę 5-falową. Może to sugerować ryzyko, iż w pobliżu czai się korekta dotychczasowych wzrostów. Obecnie kurs bitcoina wynosi 11410 dolarów.

Wykres: Kurs bitcoina BTC (1 rok) 

Wykres: Kurs bitcoina BTC (1 rok)

Ryzyko formacji głowy z ramionami na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Spoglądając na wykres, uwagę przykuwa struktura, która buduje się od początku sierpnia. W negatywnym scenariuszu będzie to formacja RGR, czyli popularna głowa z ramionami odwracająca trend wzrostowy. Oczywiście nie należy panikować, ponieważ zgodnie z analizą techniczną, do sygnału sprzedaży dochodzi dopiero w momencie przełamania linii szyi. Jednak mając świadomość tego ryzyka, warto obserwować notowania kryptowaluty bitcoin (BTC) ze znacznie większą częstotliwością niż dotychczas.

Wykres 2: Kurs bitcoina BTC (3 miesiące) 

Wykres 2: Kurs bitcoina BTC (3 miesiące)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk