• Odbierz prezent
Tylko do 17 marca trwają zapisy w ramach Publicznej Oferty Akcji Live Motion Games. Zobacz plan premier gier LMG
fot. freepik.com

Do 17 marca trwają zapisy w ramach Publicznej Oferty Akcji producenta gier wideo – Live Motion Games – twórcy sprzedażowego hitu – Train Station Renovation. Wartość Oferty wynosi 4,7 mln zł. Z emisji Nowych Akcji Spółka chce pozyskać 4 mln zł na produkcję i marketing nowych gier z gatunku symulator, survival i city builder. W ramach Oferty sprzedawana jest także część Akcji istniejących. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w Ofercie jest Dom Maklerski BDM. Live Motion Games pracuje nad kilkoma grami, w tym autorskim projektem survivalowym Chernobyl Liquidators. W I połowie br. Spółka planuje debiut na rynku NewConnect.

- Zgodnie z harmonogramem Publicznej Oferty Akcji, 17 marca jest ostatnim dniem, w którym przyjmowane są zapisy na akcje Live Motion Games. Szczegóły Oferty, której wartość wynosi 4,7 mln zł, znajdują się na stronie internetowej: emisja.livemotiongames.com. Do Live Motion Games chcemy pozyskać 4 mln zł. Środki od inwestorów przeznaczymy na produkcję i marketing nowych gier z gatunku symulator, survival i city builder. Zapisy przyjmowane są przez Dom Maklerski BDM.– mówi Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games. – Kapitalizacja LMG po zakończeniu emisji będzie wynosić 65,5 mln zł. – dodaje Michał Kaczmarek.

Oferta Publiczna Akcji Live Motion Games obejmuje łącznie 105 tys. akcji zwykłych na okaziciela, o wartości nominalnej 0,10 zł, w tym ofertę objęcia 90 tys. nowych Akcji serii C oraz sprzedaż 15 tys. Akcji istniejących serii A, oferowanych przez dotychczasowych akcjonariuszy Spółki. Inwestorom składającym zapisy w ramach Oferty Publicznej mogą być przydzielone zarówno Akcje Nowej Emisji, jak i Akcje Sprzedawane. Cena emisyjna została ustalona na 45 zł za jedną akcję. Autoryzowanym Doradcą jest firma Blue Oak Advisory. Wsparcie prawne zapewnia Kancelaria Lewczuk Łyszczarek i Wspólnicy.

Pierwszym tytułem z portfolio produkcyjnego Live Motion Games był symulator kolejnictwa Train Station Renovation. Gra, udostępniona w wersji Early Access w kwietniu ub. roku, w ciągu pierwszej doby od pojawienia się w sklepie Steam trafiła do 20 tys. nabywców i zasiliła kwietniową listę bestsellerów Steam. – Obecnie pracujemy nad DLC do projektu, który pozwoli graczom na renowację i odbudowę kolejnych stacji kolejowych. Będzie to dodatek zatytułowany Train Station Renovation Germany, ponieważ duża część odbiorców naszej produkcji to Niemcy – komentuje Michał Kaczmarek.

Obecnie spółka pracuje nad dwoma autorskimi – średniobudżetowymi – produkcjami: Chernobyl Liquidators oraz Builder Simulator. Pierwszy z nich to projekt typu survival ukazujący historię katastrofy nuklearnej z końca XX wieku. Gracze wcielą się w specjalny zespół cywilów i wojskowych, którzy zostali powołani do uporania się z skutkami katastrofy nuklearnej w Czarnobylu.

- Na rynku wciąż brakuje gier symulacyjnych o Czarnobylu, które ukazałyby zwyczajne życie ludzi z tamtego okresu. Nasza gra wypełnia tę niszę. Aktualnie projekt jest w fazie zaawansowanych testów. – dodaje prezes zarządu Live Motion Games.

Demo Builder Simulator zostało zaprezentowane w ramach tegorocznej Zimowej Edycji Festiwalu Steam. Po tym wydarzeniu tytuł znacząco awansował w zestawieniu Global TOP Wishlist platformy. Obecnie produkcja jest na zaawansowanym etapie prac.

Premiery obu gier zaplanowane zostały na 2021 rok. Tytuły powstają we współpracy ze spółką PlayWay, jednocześnie wiodącym akcjonariuszem Live Motion Games.

Oferta Publiczna Akcji Live Motion Games poprzedza planowany debiut Spółki na rynku NewConnect. – Po zakończeniu Oferty i dokonaniu przydziału akcji, który jest planowany na dzień 19 marca, planujemy finalizację prac nad Dokumentem Informacyjnym, który następnie złożymy do GPW w Warszawie. – mówi prezes zarządu Live Motion Games.

Plan premier Live Motion Games

Gra

Wydawca

Etap prac

Train Station Renovation

Live Motion Games

Premiera: 1.10.2020 r.

Car Trader Simulator

Live Motion Games

Premiera: 04.11.2020 r.

Gunslingers & Zombies

Gaming Factory

Premiera: 15.01.2021 r.

Sapper – Defuse the Bomb Simulator

Gaming Factory

Premiera: 11 marca 2021 r. (Early Access)

Chernobyl Liquidators

Live Motion Games

2021 r.

Builder Simulator

Live Motion Games

2021 r.

Bakery Simulator

Gaming Factory

2021 r.

Fat Ex Courier Simulator

Gaming Factory

2021 r.

Builders of China

Live Motion Games

2022 r.

Uboat Mechanic Simulator

Live Motion Games

2022 r.

Veterynary Clinic Simulator

Live Motion Games

Etap preprodukcji

Winery Simulator

Live Motion Games

Etap preprodukcji

Stable Simulator

Live Motion Games

Etap preprodukcji

Market Renovation

Live Motion Games

5% zaawansowania prac (stan na 31.12.2020)

Supermarket Manager

Live Motion Games

30% zaawansowania prac (stan na 31.12.2020)

***

Jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Live Motion Games S.A., jej akcjach oraz ich ofercie publicznej jest Memorandum opublikowane pod adresem emisja.livemotiongames.com. Potencjalni inwestorzy powinni przeczytać Memorandum przed podjęciem decyzji inwestycyjnej w celu pełnego zrozumienia potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z decyzją o zainwestowaniu w akcje Emitenta. Zapisy na akcje Emitenta będą przyjmowane przez Dom Maklerski BDM S.A. Materiał ten i zawarte w nim informacje nie są przeznaczone do bezpośredniego ani pośredniego rozpowszechniania w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Australii, Kanadzie i Japonii ani wśród rezydentów tych krajów. Niniejszy materiał nie jest informacją o papierach wartościowych i warunkach ich nabycia stanowiącą wystarczającą podstawę do podjęcia decyzji o nabyciu lub objęciu tych papierów wartościowych, jak również nie stanowi ani nie jest częścią i nie powinien być interpretowany jako oferta nabycia lub objęcia albo próba pozyskania zaproszenia do złożenia oferty nabycia lub objęcia jakichkolwiek papierów wartościowych.

***

O spółce:

Live Motion Games prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Obecnie Spółka pracuje nad około 20 grami, które są w różnym stopniu zaawansowania. Do końca 2021 roku LMG planuje wydać 5 nowych gier. Spółka powstała w 2017 roku. Jej większościowym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay.

Strategia spółki zakłada tworzenie i sprzedaż tytułów na całym świecie w modelu cyfrowym, za pośrednictwem platformy Steam. Live Motion Games zamierza wejść na rynek NewConnect w I półroczu 2021 roku.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk