• Odbierz prezent
analiza nial fuller

Nial Fuller: Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, April 30th to May 4th 2018

 

EUR/USD – wyprzedaż i wyłamanie kluczowego wsparcia

W ostatnich tygodniach wskazywaliśmy, że rynek EUR/USD znajduje się w konsolidacji, a kurs oscyluje pomiędzy poziomami wsparcia i oporu. Jednak w ubiegłym tygodniu doszło do wybicia dolnego ograniczenia konsolidacji, którym było kluczowe wsparcie w okolicy 1,215. Zamknięcie tygodnia poniżej tego poziomu oznacza zakończenie trendu bocznego i przejęcie inicjatywy przez niedźwiedzie, przynajmniej na jakiś czas. Dopóki kursu utrzymuje się poniżej lokalnego szczytu przy 1,2415 rynek znajduje się w krótkoterminowym trendzie spadkowy, więc możemy decydować się na sprzedaż po ruchach wzrostowych w strefie 1,2215-1,2415, ale jedynie w oparciu o jasny sygnał price action. Celem ruchu spadkowego może być wsparcie przy poziomie 1,1915.

 

nial fuller

 

GBP/USD – wyprzedaż po spadkowym pin barze na poziomie oporu

W ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy wyprzedaż na rynku GBP/USD, po tym jak ruch spadkowy zmienił się w mocną korektę. Warto zwrócić uwagę na sygnał spadkowy, jakim była w czwartek świeca pin barm który zapoczątkował silny ruch spadkowy. Kurs przetestował po nim wsparcie przy 1,375, które wskazywaliśmy jako cel w jednym z naszych komentarzy. Teraz zamierzamy czekać na rozwój sytuacji na początku nowego tygodnia i prawdopodobnie będziemy decydować się na sprzedaż w oparciu o jasny sygnał spadkowy po ruchach wzrostowych w okolice strefy opory 1,396-1,399.

 

nial fuller

 

AUD/USD – kontynuacja spadków, czekamy na okazje do sprzedaży

W ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy kolejną wyprzedaż na rynku AUD/USD, gdyż spadki rozpoczęte w okolicy 0,781 były kontynuowane. Zamierzamy nadal sprzedawać na tym rynku, korzystając z trendu spadkowego, który widzimy na poniższym wykresie. Obserwujemy strefę 0,765-0,781 w kontekście potencjalnych sygnałów spadkowych, by dołączyć do sprzedających. Dopóki kurs utrzymuje się poniżej 0,781 jesteśmy nastawieni na spadki.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – konsolidacja po wzrostach, ale trend cały czas aktualny

Na rynku ropy naftowej w ubiegłym tygodniu mieliśmy do czynienia z konsolidacją, która nastąpiła po ruchu wzrostowym, zapoczątkowanym przez sygnalną świecę pin bar z 17 kwietnia, którą omawialiśmy jako potencjalny sygnał kupna. W ogólnym ujęciu trend wzrostowy wciąż jest aktualny i wydaje się wciąż ‘zdrowy’. W dalszym ciągu nastawiamy się na kupno po korektach do poziomów wsparcia. Traderzy mogą teraz obserwować strefę 64,25-66,55 w oczekiwaniu na sygnały kupna.

 

nial fuller

 

S&P500 – ruch w górę po wzrostowym pin barze

Indeks S&P500 ruszył w górę w ubiegłym tygodniu po wzrostowej świecy pin bar, która w środę obroniła wsparcie przy 2610. To wydarzenie dobrze wpasowuje się w nasze ostatnie komentarze dotyczące tego rynku, w których wskazywaliśmy, że nastawiamy się na kupno po ruchach do strefy wsparcia. W ujęciu krótkoterminowym, wciąż myślimy o zakupie po kolejnym ruchu spadkowym w okolice wspomnianego poziomu 2610. Możemy również zaczekać na sygnał potwierdzenia, dopóki rynek utrzymuje się powyżej ważnego wsparcia przy 2530.

 

nial fuller

 

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk