• Odbierz prezent
analiza nial fuller

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, May 28th to June 1st 2018

 

EUR/USD – kontynuacja trendu spadkowego

Kurs EUR/USD znów spadł w ubiegłym tygodniu w ramach trwającego ood ubiegłego miesiąca trendu. Zamierzamy handlować zgodnie z tym trendem, więc naszym planem na ten tydzień jest oczekiwanie na korekty wzrostowe i sprzedaż, dopóki kurs utrzymuje się poniżej kluczowego oporu. Traderzy mogą szukać sygnałów sprzedaży w pobliżu poziomu 1,822 lub przy 21-dniowej średniej kroczącej (EMA).

 

nial fuller

 

USD/JPY – trend wzrostowy po przełamaniu kluczowego poziomu

Na runku USD/JPY trend jest aktualnie wzrostowy, po tym jak kilka tygodnie temu doszło do wyłamania poziomu 107,80.  W ubiegłym tygodniu kurs zniżkował i obecnie zbliża się do kluczowej strefy wsparcia 107,80-108,60. W tym tygodniu nastawiamy się na kupno w tej strefie wsparcia w oparciu o sygnał na interwale H1, H4 lub D1. Utrzymujemy bycze nastawienie dopóki kurs utrzymuje się ponad poziomem 107,80 i zamierzamy handlować w zgodzie z trendem wzrostowym.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – korekta w trendzie wzrostowym

Jak powtarzamy od dłuższego czasu, rynek ropy naftowej znajduje się w trendzie wzrostowym od wielu miesięcy. W ubiegłym tygodniu cena ropy zniżkowała i uznajemy tę korektę spadkową za dobrą szansę do zakupu, co jest zgodne z kierunkiem trendu. Strefa wsparcia jest jasno określona w przedziale 65,60-66,60 i zamierzamy dokonać zakupu w jej pobliżu, najlepiej w oparciu o sygnał kupna na interwale H1, H4 lub D1. Bardziej zaawansowani traderzy mogą rozważać wejście ‘na ślepo’ w pobliżu wspomnianego wsparcia.

 

nial fuller

 

Złoto – zmiana sytuacji technicznej po wyłamaniu wsparcia

Po wyłamaniu wsparcia i zamknięciu się poniżej poziomu 1300 dolarów rynek złota przeszedł z trendu bocznego w trend spadkowy. Tak jak wskazywaliśmy już w ubiegłym tygodniu, jesteśmy w związku z tym nastawieni na sprzedaż. Pomiędzy poziomami 1305 i 1325 zlokalizowana jest strefa oporu, która w krótkim terminie może być celem dla rynku. W tym tygodniu nastawiamy się na sprzedaż po ruchach wzrostowych i wystąpieniu sygnału na wykresie H11, H4 lub D1. W nadchodzących dniach lub tygodniach cena może odbić w dół i dokonać retestu strefy 1236-1264, jeśli impuls spadkowy zostanie podtrzymany.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk