• Odbierz prezent
nial fuller

Nial Fuller: Weekly Trade Setups Ideas & Chart Analysis by Nial Fuller – July 2nd to 6th, 2018

 

EUR/USD

Podsumowanie techniczne: Trend spadkowy na rynku EUR/USD jest wciąż aktualny i pozostanie, dopóki rynek utrzymuje się poniżej strefy oporu zlokalizowanej pomiędzy poziomami 1,1838 i 1,1850.

Prognoza zagrania: Dopóki kurs utrzymuje się pod strefą 1,1838-1,1850 rozważamy sprzedaż po jakimkolwiek ruchu wzrostowym, bądź będziemy czekać na sygnał price action.

 

nial fuller

 

USD/JPY

Podsumowanie techniczne: Trend wzrostowy na rynku USD/JPY nie został do tej pory zatrzymany i będzie obowiązywał dopóki kurs utrzymuje się ponad technicznymi poziomami wsparcia 108,7 i 109,35. Warto odnotować, że 2 świece z długimi dolnymi cieniami, które omawialiśmy w jednym z naszych komentarzy przyczyniły się do wzrostów na rynku.

Prognoza zagrania: Dopóki kurs utrzymuje się powyżej poziomu 108,75 nastawiamy się na kupno po jakichkolwiek ruchach wzrostowych. Możemy również zaczekać na wystąpienie sygnału kupna na interwale H4 lub D1.

 

nial fuller

 

Złoto

Podsumowanie techniczne: Trend spadkowy na rynku złota jest aktualny dopóki cena utrzymuje się poniżej technicznych poziomów wsparcia 1282 i 1305.

Prognoza zagrania: Dopóki cena utrzymuje się poniżej strefy 1282-1305 zamierzamy szukać okazji do sprzedaży po ruchach w kierunku poziomu 1282. Możemy również zaczekać na wystąpienie sygnału sprzedaży na interwale H4 lub D1.

 

nial fuller

 

S&P500

Podsumowanie techniczne: Krótkoterminowy trend wzrostowy indeksu S&P500 załamał się w ubiegłym tygodniu, na co wskazywało wyłamanie wsparcia przy poziomie 2741. Na wykresie powstały dwie świece z długimi górnymi cieniami i cena utrzymuje się poniżej poziomu 2741. Jeśli ten poziom, który teraz stał się oporem, utrzyma rynek, to będziemy oczekiwać dalszych spadków w kierunku poziomu 2674 lub nawet 2594.

Prognoza zagrania: Po sygnałach spadkowych z ubiegłego tygodnia (2 świece z długimi górnymi cieniami) nastawiamy się na sprzedaż i podążanie za spadkami do poziomu 2674 lub niżej. Alternatywnie, traderzy mogą czekać na ruch wzrostowy przed sprzedażą, lub wystąpienie kolejnego sygnału na interwale H4 lub D1.

 

nial fuller

 

FTSE100

Podsumowanie techniczne: Trend spadkowy indeksu FTSE100 jest aktualny dopóki rynek utrzymuje się poniżej poziomu 7615. W ubiegły piątek na wykresie wyrysowała się spadkowa świeca pin bar, broniąca poziomu 7615, która jasno wskazuje na spadkowe perspektywy.

Prognoza zagrania: Po pin barze z ubiegłego tygodnia rozważamy sprzedaż i podążanie za spadkami na początku tego tygodnia. Alternatywnie, dopóki cena utrzymuje się poniżej poziomu 7615, traderzy mogą czekać na ruch wzrostowy przed sprzedażą, lub wystąpienie kolejnego sygnału na interwale H4 lub D1.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk