• Odbierz prezent
analiza nial fuller

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, May 21st to 25th 2018

 

EUR/USD – niedźwiedzie spychają kurs w dół

Na rynku EUR/USD widzimy kontynuację spadków po tym jak w ubiegły poniedziałek na wykresie utworzyła się świeca pin bar. Wcześniej, w naszym tygodniowym komentarzu wskazywaliśmy na chęć sprzedaży na tym rynku po korekcie wzrostowej. Część z Was mogła złapać ten ruch poniżej świecy pin bar, ale jeśli to się nie udało, to w tym tygodniu podtrzymujemy nasze nastawienie na sprzedaż. Kurs znajduje się w trendzie spadkowym po tym jak wyłamany został poziom kluczowego wsparcia (obecnie oporu) 1,216 i pozostajemy nastawieni na spadki dopóki rynek znajduje się pod tym poziomem.

 

nial fuller

 

USD/JPY – byki pchają kurs w górę

W ubiegłym tygodniu wskazywaliśmy na kluczową strefę 110,00-110,25 w kontekście potencjalnych okazji do sprzedaży. Kurs wyłamał jednak ten poziom i na koniec tygodnia zamknął się ponad nim. W efekcie powracamy do wzrostowego nastawienia i w tym tygodniu będziemy czekać na sygnały kupna po korektach spadkowych. Traderzy mogą obserwować w tym kontekście strefę 110,00-110,25.

 

nial fuller

 

Złoto – wyprzedaż i zamknięcie poniżej kluczowego wsparcia

Po silnej wyprzedaży we wtorek rynek złota zamknął się poniżej dolnego ograniczenia wielomiesięcznej konsolidacji, w której przebywał od stycznia. To wskazuje nam na przejęcie kontroli przez niedźwiedzie, przynajmniej tymczasowo. W efekcie tych ruchów zamierzamy teraz czekać na korekty wzrostowe, by szukać potencjalnych sygnałów sprzedaży w strefach oporu. Uważamy, że istnieje potencjał do dalszych spadków w nadchodzących dniach. Traderzy mogą obserwować strefę 1300-1326 w przypadku możliwych korekt wzrostowych, by szukać okazji do sprzedaży.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – kontynuacja trendu wzrostowego

Rynek ropy naftowej kontynuuje ruch w górę przy kontynuacji wielomiesięcznego trendu wzrostowego. W tym tygodniu znów czekamy na korekty spadkowe do poziomów wsparcia, by dołączyć do kupujących. Traderzy mogą obserwować 21-dniową średnią kroczącą (EMA) i strefę do poziomów 65,50-67,00 w kontekście potencjalnych sygnałów kupna.

 

nial fuller

 

S&P500 – konsolidacja po wzrostach

W ubiegłym tygodniu indeks S&P500 konsolidował po ostatnich wzrostach, zainicjowanych wzrostowym pin barem z 3 maja. Indeks utrzymywał się powyżej kluczowego wsparcia w ostatnich tygodniach i odbił w górę, więc w dalszym ciągu nastawiamy się na kupno po ruchach spadkowych w okolicę strefy wsparcia. Traderzy mogą obserwować w tym kontekście strefę rozciągającą się od poziomu 2675 aż do 2590. Liczymy że w tej strefie uda się w tym tygodniu dołączyć do kupujących.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk