• Odbierz prezent
Tygodniowa analiza Niala Fullera - pary dolarowe, surowce i indeks S&P500

Nial Fuller: Weekly Trade Setups Ideas & Chart Analysis by Nial Fuller – July 16th to 20th, 2018

 

EUR/USD

Podsumowanie rynkowe: Silny trend spadkowy na rynku EUR/USD pozostaje nienaruszony, a kurs tej euro do dolara amerykańskiego utrzymuje się poniżej technicznego oporu przy poziomie 1,184. W ubiegłym tygodniu sytuacja na rynku była spokojna, choć i tak mieliśmy do czynienia ze spadkiem notowań. W tym tygodniu może dojść do krótkoterminowego odbicia w górę, ale spodziewamy się, że sprzedający uaktywnią się w pobliżu strefy oporu.

Prognoza zagrania: Dopóki kurs EUR/USD utrzymuje się poniżej oporu zlokalizowanego na poziomie 1,184, nastawiamy się na sprzedaż po jakimkolwiek ruchu wzrostowym. Możemy także zaczekać na sygnał price action w okolicy wspomnianego oporu, analizując wykres H4 lub D1.

 

nial fuller

 

USD/JPY

Podsumowanie rynkowe: W ubiegłym tygodniu kurs USD/JPY wystrzelił w górę, zgodnie z naszymi komentarzami z ostatnich tygodniu, w których wskazywaliśmy na zainteresowanie kupne,. Notowania wyłamały strefę oporu zlokalizowaną pomiędzy poziomami 110,90 i 111,35. Z obecnych poziomów może zostać wyprowadzona korekta spadkowa, ale spodziewamy się, że kupujący będą bronić strefy 110,90-111,35, która aktualnie funkcjonuje jako wsparcie.

Prognoza zagrania: Dopóki kurs USD/JPY utrzymuje się powyżej wsparcia w strefie 110,90-111,40 nastawiamy się na kupno po jakichkolwiek ruchach spadkowych. Możemy także zaczekać na sygnał price action w okolicy wspomnianej strefy wsparcia, analizując wykres H4 lub D1.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa (WTI)

Podsumowanie rynkowe: Wciąż utrzymujemy pro-wzrostowe nastawienie do rynku ropy naftowej, pomimo wyprzedaży z ubiegłego tygodnia. Dopóki kurs utrzymuje się powyżej kluczowych poziomów wsparcia zamierzamy poszukiwać okazji do sprzedaży. Warto odnotować, że cena odbiła się od wsparcia przy poziomie 69,35 – jest to poziom, na który zwracaliśmy uwagę w ostatnich tygodniach w kontekście kupna. Nie widzimy jednak jak na razie żadnych oczywistych sygnałów kupna po ostatnich spadkach, więc zamierzamy czekać na jasny sygnał w pobliżu strefy 66,50-69,35.

Prognoza zagrania: Dopóki cena ropy naftowej utrzymuje się powyżej lub pomiędzy poziomami 66,50 i 69,35 nastawiamy się na kupno po wyraźnym sygnale kupna na interwale H4 lub D1. W optymalnym scenariuszu taki sygnał powinien pojawić się we wspomnianej strefie.

 

nial fuller

 

Złoto

Podsumowanie rynkowe: Na rynku złota utrzymuje się silny trend spadkowy, a cena tego kruszcu notowana jest poniżej technicznego oporu na poziomie 1282. Warto zwrócić uwagę, że cena złota spadła po tym jak na wykresie pojawiła się formacja fakey setup połączona ze świecą pin bar. To połączenie sygnałów omówione zostało w jednym z ostatnich komentarzy. Ruch spadkowy jest zgodny z naszymi komentarzami, wskazującymi na sprzedaż po korektach wzrostowych.

Prognoza zagrania: Dopóki cena złota utrzymuje się niżej oporu na poziomie 1282 nastawiamy się na sprzedaż po jakichkolwiek ruchach wzrostowych w kierunku tego poziomu. Możemy także zaczekać na sygnał price action w okolicy wspomnianego oporu, analizując wykres H4 lub D1.

 

nial fuller

 

S&P500

Podsumowanie rynkowe: Indeks S&P500 odnotował wzrosty w ubiegłym tygodniu i powrócił powyżej oporów przy poziomach 2740 i 2795, które aktualnie funkcjonują jako wsparcia. Po uformowaniu mocnej bazy na poziomie 2700 i wyłamaniu oporów przy poziomach 2740 i 2750 istnieje możliwość kontynuacji wzrostów. Trend pozostaje wzrostowy, dopóki wartość indeksu znajduje się ponad poziomem 2700.

Prognoza zagrania: Nadal nastawiamy się na kupno na rynku S&P500, dopóki jego kurs utrzymuje się nad poziomem 2700. Okazje do kupna mogą nam dać ruchy spadkowe lub sygnały kupna w strefie 2700-2740.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk