• Odbierz prezent
Tygodniowa analiza Niala Fullera - NZD/USD, EUR/USD, USD/JPY, złoto i ropa naftowa

Nial Fuller: Weekly Trade Setups Ideas & Chart Analysis by Nial Fuller – July 23rd to 27th, 2018

 

NZD/USD – pin bar pod oporem może zwiastować potencjalne spadki

Podsumowanie rynkowe: Długoterminowy trend spadkowy na rynku NZD/USD pozostaje aktualny, a najbliższy opór zlokalizowany jest w pobliżu poziomu 0,6855. Spadkowa świeca pin bar, która pojawiła się na wykresie w ubiegłym tygodniu, ma wymowę zgodną z kierunkiem trendu.

Prognoza zagrania: Nastawiamy się na krótką sprzedaż po jakichkolwiek ruchach wzrostowych dopóki kursu utrzymuje się poniżej poziomu 0,6855

 

nial fuller

 

EUR/USD – inicjatywa po stronie niedźwiedzi pod oporem 1,1820-1,1850

Podsumowanie rynkowe: Długoterminowy trend spadkowy wciąż pozostaje aktualny, a najbliższy opór zlokalizowany jest w strefie 1,1820-1,1850. W ubiegłym tygodniu na wykresie wyrysowały się 2 wzrostowe pin bary. W krótkim okresie kurs EUR/USD może jeszcze podskoczyć, ale prawdopodobne jest, że w pobliżu wspomnianej strefy oporu pojawi się presja ze strony sprzedających.

Prognoza zagrania: Nastawiamy się na krótką sprzedaż w przypadku ruchów wzrostowych, dopóki kurs znajduje się poniżej strefy 1,1820-1,1850. Możemy również zaczekać na spadkowy sygnał price action na wykresie H4 lub D1.

 

nial fuller

 

USD/JPY – byki wciąż mają kontrolę powyżej strefy wsparcia 110,80-111,00

Podsumowanie rynkowe: Długoterminowy trend wzrostowy na rynku USD/JPY wciąż pozostaje aktualny, a najbliższe wsparcie zlokalizowane jest w strefie 110,80-111,00. Istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że w pobliżu tej strefy pojawi się silna presja ze strony kupujących.

Prognoza zagrania: Zamierzamy czekać na sygnał kupna price action ponad strefą wsparcia 110,80-111,00

 

nial fuller

 

Ropa naftowa (WTI) – czekamy na sygnał kupna ponad wsparciem przy 64,10

Podsumowanie rynkowe: Trend wzrostowy pozostaje aktualny na rynku ropy naftowej, z najbliższym wsparciem usytuowanym w strefie pomiędzy poziomami 64,10 i 66,25. Istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że w pobliżu tej strefy pojawi się silna presja ze strony kupujących.

Prognoza zagrania: Zamierzamy czekać na sygnał kupna price action ponad wsparciem przy poziomie 64,100.

 

nial fuller

 

Złoto – niedźwiedzie mają kontrolę nad rynkiem poniżej oporu 1266-1282

Podsumowanie rynkowe: Trend spadkowy na rynku złota pozostaje aktualny, a najbliższy opór zlokalizowany jest pomiędzy poziomami 1266 i 1282. W ubiegłym tygodniu na wykresie wyrysował się duży pin bar, którego wymowa jest przeciwna do kierunku trendu. W perspektywie krótkoterminowej możliwy jest wzrost kursu, ale prawdopodobnie w pobliżu pobliskiego oporu pojawi się presja ze strony sprzedających.

Prognoza zagrania: Nastawiamy się na krótką sprzedaż przy jakichkolwiek ruchach wzrostowych poniżej strefy 1266-1282. Możemy również zaczekać na sygnał spadkowy price action na wykresie H4 lub D1.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk