• Odbierz prezent
Tygodniowa analiza Niala Fullera - kierunek kursów funta do dolara, dolara do jena, złota i S&P500

Nial Fuller: Weekly Trade Setups Ideas & Chart Analysis by Nial Fuller – August 6th to 10th, 2018

 

Poniższe analizy bazują na wykresach uwzględniających nowojorski czas zamknięcia poszczególnych świec. Wszystkie poniższe wykresy dotyczą interwału D1, chyba, że w tekście zaznaczono, że jest inaczej.

 

Kurs funta do dolara GBP/USD

Podsumowanie techniczne: Długoterminowy trend spadkowy na rynku GBP/USD pozostaje aktualny, a najbliższe istotne poziomy oporu to 1,3205 o 1,3440. W krótkim terminie kurs może podskoczyć, ale spodziewamy się, że presja sprzedających będzie narastać w pobliżu wspomnianych poziomów oporu.

Formacja inside bar, która omawiana była w poprzednim tygodniu, skutkowała znaczącym wybiciem w dół.

Prognoza zagrania: W tym tygodniu będziemy rozważać krótką sprzedaż po każdym ruchu wzrostowym, dopóki kurs będzie się utrzymywał poniżej poziomu 1,3205. Możemy również zaczekać na wystąpienie sygnału price action na interwale H4 lub D1.

 

nial fuller

 

Kurs dolara do jena USD/JPY

Podsumowanie techniczne: Długoterminowy trend wzrostowy na rynku USD/JPY wciąż jest w grze, a najbliższe wsparcie zlokalizowane jest w strefie 110,80-111,30. We wcześniejszym tygodniu na wykresie wyrysowało się kilka świec z długimi dolnymi cieniami, które sygnalizowały formowanie się strefy wsparcia.

Kurs ruszył w górę od pin bara, który był omawiany wcześniej, a teraz konsoliduje w pobliżu strefy wsparcia. Nastawienie rynku jest pozytywne, dopóki kurs utrzymuje się ponad poziomem 110,80. Z tego względu ‘kupowanie dołków’ po każdym ruchu spadkowym w kierunku tego wsparcia. Celujemy we wzrosty do okolic lokalnych maksimów przy 113,18.

Prognoza zagrania: Zamierzamy czekać na uformowanie się sygnału kupna price action ponad strefą wsparcia 110,80-111,30.

 

nial fuller

 

Cena złota

Podsumowanie techniczne: Trend spadkowy na rynku złota pozostaje aktualny, a najbliższe poziomy oporu to 1237 i 1266. W krótkim terminie cena surowca może wzrosnąć, ale prawdopodobnie w pobliżu wspomnianych oporów nasili się presja ze strony sprzedających.

Jak wspomnieliśmy już w ubiegłym tygodniu, unikamy handlu w oparciu o pin bary, których wymowa jest przeciwna do kierunku trendu. Wskazaliśmy również, że wyłamanie dolnych cieni tych świec może przynieść spadki ceny – potencjalnie do 1200, a nawet 1180. Scenariusz ten wypełnił się w końcówce ubiegłego tygodnia, dając rynkowi większą siłę spadkową.

Prognoza zagrania: Rozważamy krótką sprzedaż po każdym ruchu wzrostowym, dopóki cena znajduje się poniżej poziomu 1237. Możemy również zaczekać na wystąpienie sygnału sprzedaży price action na interwale H4 lub D1.

 

nial fuller

 

S&P500

Podsumowanie techniczne: Długoterminowy trend wzrostowy indeksu S&P500 jest nadal aktualny, a najbliższe poziomy wsparcia to 2790 i 2704.

W ubiegłym tygodniu na wykresie dziennym utworzył się gigantyczny wzrostowy pin bar – dokładnie na wsparciu 2790, co jest mocnym sygnałem kupna. Traderzy, którzy zdecydowali się w ubiegłym tygodniu na kupno dołka przy 2790 otworzyli bardzo ciekawą pozycję. Jeśli w tym tygodniu zobaczymy korektę, to znów zaistnieje szansa na kupno po dobrej cenie.

Prognoza zagrania: Rozważamy kupno po wyraźnej korekcie spadkowej w kierunku 270. Możemy także zaczekać na wystąpienie sygnału kupna price action na interwale H4 lub D1.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk