• Odbierz prezent
Tygodniowa analiza Niala Fullera - kierunek kursów euro do dolara, funta do dolara, złota i ropy naftowej

Nial Fuller - Weekly Trade Setups Ideas & Chart Analysis by Nial Fuller – August 13th to 17th, 2018

 

Poniższe analizy bazują na wykresach uwzględniających nowojorski czas zamknięcia poszczególnych świec. Wszystkie poniższe wykresy dotyczą interwału D1, chyba, że w tekście zaznaczono, że jest inaczej.

 

Złoto – mnogość świec inside bar sugeruje kontynuację spadków

Podsumowanie rynkowe: Trend spadkowy na rynku złota pozostaje aktualny, a najbliższy opór zlokalizowany jest na poziomie 1237. Na wykresie obserwujemy serię świec inside bar, a wybicie dołem całego tego układu powinno sprowadzić kurs w okolice wsparć 1200 lub 1180.

Prognoza zagrania: Rozważamy krótką sprzedaż i podążanie za trendem spadkowym do strefy 1180-1200.

 

nial fuller

 

GBP/USD – niedźwiedzie utrzymują inicjatywę na rynku

Podsumowanie rynkowe: Długoterminowy trend spadkowy na rynku GBP/USD wciąż jest aktualny, a najbliższy istotny opór zlokalizowany jest na poziomie 1,2950.

Prognoza zagrania: W tym tygodniu rozważamy krótką sprzedaż po jakimkolwiek ruchu wzrostowym, dopóki kurs utrzymuje się poniżej poziomu 1,2950. Możemy również zaczekać na sygnał sprzedaży price action na interwale H4 lub D1.

 

nial fuller

 

EUR/USD – niedźwiedzie mają kontrolę na rynku poniżej oporu

Podsumowanie rynkowe: Długoterminowy trend spadkowy na rynku EUR/USD pozostaje aktualny z najbliższymi oporami zlokalizowanymi na poziomach 1,1500 i 1,1615.

Prognoza zagrania: W dalszym ciągu rozważamy krótką sprzedaż po jakimkolwiek ruchu wzrostowym, dopóki kurs utrzymuje się poniżej strefy 1,1500-1,1615. Możemy również zaczekać na sygnał sprzedaży price action na interwale H4 lub D1.

 

nial fuller

 

NZD/USD – rynek wygląda słabo po ostatniej wyprzedaży

Podsumowanie rynkowe: Długoterminowy trend spadkowy na rynku NZD/USD wciąż jest aktualny, a najbliższy opór zlokalizowany jest na poziomie 0,6690.

Prognoza zagrania: Rozważamy krótką sprzedaż po jakimkolwiek ruchu wzrostowym, dopóki kurs utrzymuje się poniżej poziomu 0,6690.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – byki wciąż mogą powrócić do gry jeśli wsparcie wytrzyma

Podsumowanie rynkowe: Trend wzrostowy na rynku ropy naftowej wciąż jest aktualny, a najbliższe wsparcia zlokalizowane są na poziomach 66,25 i 64,10. Na rynku powinna być widoczna rosnąca presją wynikająca z bliskości strefy wsparcia.

Prognoza zagrania: Będziemy unikać wejścia na ślepo i zamierzamy czekać na sygnał potwierdzenia do pozycji długiej ponad strefą wsparcia 64,10-66,25.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Nial Fuller

Nial Fuller to australijski inwestor, autor książek oraz trener z ponad 16 letnim doświadczniem na rynkach walutowych. Wśród inwestorów uważany jest za specjalistę w dziedzinie analizy wykresów metodą Price Action. Nial Fuller wystartował ze swoim blogiem w 2008 roku, a obecnie śledzi go ponad 250 000 użytkowników.

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk