• Odbierz prezent
Tygodniowa analiza Niala Fullera - kierunek kursów euro do dolara, dolara nowozelandzkiego do dolara, SPI200, złota i ropy naftowej

Nial Fuller - Weekly Trade Setups Ideas & Chart Analysis by Nial Fuller – August 20th to 24th, 2018

 

Poniższe analizy bazują na wykresach uwzględniających nowojorski czas zamknięcia poszczególnych świec. Wszystkie poniższe wykresy dotyczą interwału D1, chyba, że w tekście zaznaczono, że jest inaczej.

 

Złoto – wybicie zukładu wielu inside barów i załamanie ceny

Podsumowanie rynkowe: Trend spadkowy na rynku złota pozostaje aktualny, a najbliższy opór zlokalizowany jest w strefie od poziomu 1205 do 1215. W ubiegłym tygodniu rynek wybił formację wielu inside barów, na którą zwracaliśmy uwagę w ubiegłym tygodniu, i osiągnął docelowy poziom 1180 (cena zeszła znacznie niżej). Teraz na wykresie dziennym widzimy świecę pin bar o charakterze przeciwnym do trendu. Spodziewamy się odbicia w górę, w kierunku strefy oporu 1205-1215, a później powrotu do spadków.

Prognoza zagrania: Rozważamy krótką sprzedaż po ruchach wzrostowych do okolic 1205-1215, lub w oparciu o sygnał sprzedaży price action na interwale H4 lub D1.

 

nial fuller

 

EUR/USD – niedźwiedzi rynek poniżej oporu przy 1,1750

Podsumowanie rynkowe: Długoterminowy trend spadkowy pozostaje aktualny w przypadku rynku EUR/USD , a najbliższe opory zlokalizowane są na poziomach 1,1500, 1,1615 i,1750. Na wykresie dziennym widzimy obecnie małą świecę z długim cieniem (jednak o charakterze przeciwnym do trendu), stąd spodziewamy się krótkoterminowej korekty wzrostowej przed powrotem do ruchu spadkowego.

Prognoza zagrania: W dalszym ciągu rozważamy krótką sprzedaż po jakichkolwiek ruchach wzrostowych, dopóki kurs utrzymuje się poniżej poziomu 1,1750. Możemy również zaczekać na sygnał sprzedaży price action na wykresie H4 lub D1.

 

nial fuller

 

NZD/USD – mocne spadki na niedźwiedzim rynku i kurs poniżej wsparcia 0,6700

Podsumowanie rynkowe: Długoterminowy trend spadkowy na rynku NZD/USD pozostaje aktualny, a najbliższe opory zlokalizowane są na poziomach 0,6690 i 0,6700.

Prognoza zagrania: Rozważamy krótką sprzedaż po jakichkolwiek ruchach wzrostowych, dopóki kurs utrzymuje się poniżej poziomu 0,6690. Możemy również zaczekać na sygnał sprzedaży price action na wykresie H4 lub D1.

 

nial fuller

 

SPI200 – australijski indeks wybija się z konsolidacji i przebija szczyty na poziomie 6265

Podsumowanie rynkowe: Długoterminowy trend spadkowy jest aktualny, z najbliższym wsparciem w strefie 6050-6130. Trend wyłamał poprzednie szczyty na poziomie 6265. Po kolejnych korektach spadkowych byki wkraczają do akcji i agresywnie kupują. Jeśli wsparcie przy poziomie 6170 zostanie utrzymane, to spodziewamy się dalszych wzrostów.

Prognoza zagrania: Rozważamy kupno po jakichkolwiek ruchach spadkowych powyżej strefy 6130-6170. Możemy również zaczekać na sygnał kupna price action na interwale H4 lub D1.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – rynek na rozdrożu, może ruszyć w każdą stronę z kluczowego technicznego poziomu 64,10

Podsumowanie rynkowe: Trend wzrostowy na rynku ropy naftowej pozostaje aktualny, a najbliższa strefa wsparcia rozciąga się pomiędzy poziomami 64,10 i 66,25. Cena może odczuwać presję ze strony kupujących w pobliżu strefy wsparcia, dopóki ta nie zostanie wyłamana. W ubiegłym tygodniu cena wyłamała poziom 66,25 i utrzymuje się ponad poziomem 64,10. Spodziewamy się, że z obecnego poziomu rynek może ruszyć w którąkolwiek ze stron. Wyłamanie poziomu 64,10 może doprowadzić do jeszcze głębszych spadków, ale reakcja kupujących może przyczynić się do powrotu trendu wzrostowego.

Prognoza zagrania: Aktualnie wolimy trzymać się z boku i nie angażować na tym rynku po żadnej ze stron.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Nial Fuller

Nial Fuller to australijski inwestor, autor książek oraz trener z ponad 16 letnim doświadczniem na rynkach walutowych. Wśród inwestorów uważany jest za specjalistę w dziedzinie analizy wykresów metodą Price Action. Nial Fuller wystartował ze swoim blogiem w 2008 roku, a obecnie śledzi go ponad 250 000 użytkowników.

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk