• Odbierz prezent
Tygodniowa analiza Niala Fullera - GBP/USD, USD/JPY, złoto i ropa naftowa

Nial Fuller: Weekly Trade Setups Ideas & Chart Analysis by Nial Fuller – July 30th to 3rd August, 2018

 

Poniższe analizy bazują na wykresach uwzględniających nowojorski czas zamknięcia poszczególnych świec. Wszystkie poniższe wykresy dotyczą interwału D1, chyba, że w tekście zaznaczono, że jest inaczej.

 

GBP/USD

Podsumowanie rynkowe: Długoterminowy trend spadkowy na rynku GBP/USD pozostaje aktualny, a najbliższy opór zlokalizowany jest w strefie rozciągającej się pomiędzy poziomami 1,3318 i 1,3440. W krótkiej perspektywie możliwy jest skok kursu w górę, ale spodziewamy się, że w okolicy wspomnianego oporu zobaczymy silną presję ze strony sprzedających.

Prognoza zagrania: Nastawiamy się na krótką sprzedaż po jakichkolwiek ruchach wzrostowych, dopóki kurs utrzymuje się poniżej strefy wsparcia 1,3318-1,3440. Możemy również zaczekać na sygnał sprzedaży price action na interwale H4 lub D1.

 

nial fuller

 

Czytaj również: Nial Fuller: Uważaj na tradingową puszkę pandory

 

USD/JPY

Podsumowanie rynkowe: Długoterminowy trend wzrostowy na rynku USD/JPY pozostaje nienaruszony, a najbliższe wsparcie zlokalizowane jest w strefie 110,80-111,00. W ostatnich dniach widzieliśmy na wykresie sporo świec z długimi dolnymi cieniami we wspomnianej strefie wsparcia, które sygnalizują wzrosty. Jeśli strefa wsparcia utrzyma rynek, to może dojść do znaczącego wzrostu kursu w kierunku poziomu 113,18.

Prognoza zagrania: Zamierzamy czekać na sygnał kupna, który miałby wystąpić powyżej strefy wsparcia 110,80-111,00.

 

nial fuller

 

Złoto

Podsumowanie rynkowe: Trend spadkowy na rynku złota wciąż jest aktualny, a najbliższe opory zlokalizowane są na poziomach 1237 i 1266. W krótkiej perspektywie może dojść do wzrostu ceny, ale spodziewamy się, że w pobliżu poziomów oporu zaobserwujemy silną presję ze strony sprzedających. Jak wspominaliśmy już w ubiegłym tygodniu, unikamy zagrań w oparciu o sygnalne świece pin bar, których wymowa jest przeciwna do aktualnego kierunku trendu.

Prognoza zagrania: Nastawiamy się na krótką sprzedaż po ruchach wzrostowych, dopóki kurs utrzymuje się poniżej wspomnianych wyżej poziomów oporu. Możemy również czekać na sygnał sprzedaży price action na interwale H4 lub D1.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa (WTI)

Podsumowanie rynkowe: Trend wzrostowy na rynku ropy naftowej pozostaje aktualny, a najbliższe wsparcia zlokalizowane są na poziomach 66,25 i 64,10. W najbliższym czasie prawdopodobnie wciąż widoczna będzie presja kupujących, wynikająca z bliskości poziomów wsparcia.

Prognoza zagrania: Zamierzamy czekać na sygnał kupna price action, który miałby wystąpić ponad wsparciem zlokalizowanym przy poziomie 64,10.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk