• Odbierz prezent
nial fuller analiza

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, May 14th to 18th 2018

 

EUR/USD – szansa na sprzedaż do sygnale na poziomie oporu

Kurs EUR/USD odbił w górę w drugiej połowie ubiegłego tygodnia, testując wsparcie przy poziomie 1,182 po wcześniejszych spadkach. Trend krótkoterminowy wciąż jest spadkowy, więc w tym tygodniu nastawiamy się na sprzedaż po teście oporu. Traderzy mogą szukać okazji do sprzedaży w strefie oporu 1,2085-1,2160, najlepiej w oparciu o sygnały sprzedaży na interwałach H1, H4 lub D1.

 

nial fuller

 

USD/JPY – test kluczowego oporu

Po imponujących wzrostach z ostatniego miesiąca kurs USD/JPY testuje kluczowy opór pw strefie 110,00-110,25, który może zapoczątkować ruch w dół. Ze względu na siłę tego długoterminowego oporu przyjmujemy pro-spadkowe nastawienie, dopóki kurs utrzymuje się w pobliżu tej strefy. Traderzy mogą w tym tygodniu wyczekiwać na sygnały sprzedaży, dopóki kurs utrzymuje się poniżej poziomu 110,25, by dołączyć do sprzedających, przewidując spadki od poziomu oporu.

 

nial fuller

 

Złoto – rynek znów odbija się od wsparcia przy 1300

Rynek złota w dalszym ciągu jest zamknięty w strefie pomiędzy wsparciem przy 1300 i oporem przy 1366. W ubiegłym tygodniu doszło do odbicia od wsparcia i teraz możemy czekać na możliwe ruchy spadkowe w okolice 1300-1305, by dołączyć do kupujących. W najlepszym scenariuszu wejście powinno mieć miejsce po wystąpieniu sygnału na interwale H4 lub D1, a celem jest ruch w okolice 1350-1366.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – ruch w górę po wzrostowym pin barze

Cena ropy naftowej zwyżkowała w ubiegłym tygodniu, a rynek tworzył nowe maksima po tym jak we wtorek na wykresie utworzona została wzrostowa świeca pin bar. Traderzy, którzy przegapili okazję na dołączenie do kupujących mogą teraz czekać na korekty spadkowe, by dokonać kupna w okolicy wsparcie. Warto obserwować strefę 65,5-66,6 w kontekście kupna i wypatrywać sygnałów a interwałąch H1, H4 lub D1.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk