• Odbierz prezent
analiza nial fuller

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, May 7th to 11th 2018

 

EUR/USD – spadki po wyłamaniu wsparcia

Jak wskazywaliśmy w ostatnich tygodniach, rynek EUR/USD znajdował się w konsolidacji od kilku miesięcy, poruszając się pomiędzy poziomami wsparcia i oporu. W ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy jednak kontynuację wcześniejszego ruchu spadkowego, po tym jak wyłamane zostało kluczowe wsparcie w pobliżu 1,215. Spadki te były zbieżne z naszymi komentarzami z ubiegłego tygodnia, w których wskazywaliśmy na sprzedaż, jednak na wykresie nie pojawił się oczywisty sygnał sprzedaży, więc wejście w pozycję krótką mogło być trudne. Po ruchu spadkowym kurs przetestował wsparcie przy poziomie 1,1915, czyli wskazywany przez nas poziom docelowy. Na wykresie powstała tam kontr-trendowa formacja fałszywego wybicia. Może ona stanowić początek korekty wzrostowej i prowadzić do retestu wybitego wcześniej wsparcia, gdzie bylibyśmy zainteresowani sprzedażą. Warto obserwować strefę 1,214-1,225 w poszukiwaniu sygnałów sprzedaży w tym tygodniu.

 

nial fuller

 

USD/JPY – potencjalne okazje do kupna

Rynek USD/JPY znajdował się ostatnio w krótkoterminowym trendzie wzrostowym po wybiciu oporu w strefie 107,35-108,15, który obecnie stał się kluczowym wsparciem. Obecnie obserwujemy ruch spadkowy, który rozpoczął się w drugiej połowie ubiegłego tygodnia. Możemy więc czekać na sygnały kupna w strefie 107,35-108,15, by dołączyć do kupujących i handlować zgodnie z kierunkiem trendu krótkoterminowego. Będziemy utrzymywać bycze nastawienie do tego rynku, dopóki kurs utrzymuje się ponad poziomem 107,35.

 

nial fuller

 

AUD/USD – konsolidacja po teście kluczowego wsparcia

Trend spadkowy był w ubiegłym tygodniu kontynuowany na rynku AUD/USD, ale tempo spadków zostało wstrzymane po teście kluczowego wsparcia przy 0,75, przez co do końca tygodnia obserwowaliśmy ruch boczny. Trend jest jednak wciąż nienaruszony i nadal widoczna jest presja ze strony niedźwiedzi, więc ‘linią najmniejszego oporu’ wciąż są spadki. W tym tygodniu będziemy czekali na ruchy wzrostowe, by dołączyć do sprzedających w pobliżu strefu 0,765-0,78 w oparciu o sygnał sprzedaży.

 

nial fuller

 

Ropa naftowa – wzrosty po teście wsparcia

Cena ropy naftowej rosła w ubiegłym tygodniu – trend wzrostowy widoczny w ostatnich miesiącach jest wciąż kontynuowany i rynek tworzy w nim nowe maksima. Jak wskazywaliśmy w ostatnich komentarzach, zamierzamy dołączać do kupujących po spadkach do stref wsparcia. W tym tygodniu traderzy mogą obserwować w tym kontekście strefę 65,50-66,75. Pozostajemy nastaweini byczo do tego rynku i wyczekujemy na sygnały kupna na wykresach H4 i D1.

 

nial fuller

 

Złoto – test wsparcia i konsolidacja

Rynek złota wciąż jest uwięziony w szerokiej konsolidacji pomiędzy oporem przy 1360 i wsparciem przy 1300. Nadal nastawiamy się na kupno w pobliżu strefy wsparcia, jako że wprzed trendem bocznym na rynku panował trend wzrostowy. W ubiegłym tygodniu cena dokonała testu dolnego ograniczenia trendu bocznego i konsolidowała w okolicy poziomu 1307. Zamierzamy nadal czekać na sygnały kupna w pobliżu obecnych poziomów aż do poziomu 1295.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk