• Odbierz prezent
nial fuller analiza tygodniowa

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, April 9th to 13th 2018

 

EUR/USD – zjazd do kluczowej strefy wsparcia

Kurs EUR/USD jest obecnie uwięziony pomiędzy wsparciem przy poziomie 1,214 i oporem przy 1,254. W ubiegłym tygodniu rynek zniżkował i znalazł się przy poziomie krótkoterminowego wsparcia 1,225 i blisko kluczowej strefy wsparcia 1,214-1,216. Wciąż nastawiamy się na kupno na tym rynku, jako że główny trend od miesięcy jest wzrostowy. Traderzy mogą obserwować w tym tygodniu szukać potencjalnych sygnałów kupna od obecnych poziomów aż do 1,214. Pozostajemy nastawieni byczo do tego rynku dopóki kurs utrzymuje się powyżej poziomu 1,214.

 

nial fuller

 

GBP/USD – konsolidacja powyżej kluczowego wsparcia

Kurs GBP/USD w ubiegłym tygodniu poruszał się ruchem bocznym tuż ponad wsparciem przy poziomie 1,399. Wydaje się, że ten rynek tworzy nowy impuls wzrostowy po tym jak znalazł wsparcie w strefie 1,375 i w efekcie pozostajemy nastawieni na kupno dopóki rynek znajduje się ponad tym poziomem. Obecnie kurs znajduje się tuż ponad poziomem 1,399 i widzimy, że pokazał siłę po ostatnim teście wsparcia, odbijając się od niego w piątek. Strefa 1,375-1,399 służy nam jako kluczowe wsparcie i w przypadku ruchów spadkowych będziemy szukać w niej sygnałów kupna. Potencjalnym celem dla tego rynku są wzrosty do okolic lokalnych szczytów przy 1,423, lub nawet wyżej.

 

nial fuller

 

AUD/USD – trend spadkowy nienaruszony

Kurs AUD/USD kontynuował w ubiegłym tygodniu spadki. Na początku tego roku rynek zawrócił od poziomu 0,812, który stanowi tegoroczne maksimum. Rynek znajduje się obecnie w trendzie spadkowym i widzimy potencjał do dalszych ruchów w dół w nadchodzących dniach i tygodniach, biorąc pod uwagę strukturę wykresu. Warto odnotować, że mieliśmy do czynienia z kilkoma testami oporu w strefie 0,792-0,798, które kończyły się silnymi wyprzedażami. W tym tygodniu będziemy nastawieni na sprzedaż po ruchach wzrostowych, dopóki kurs utrzymuje się poniżej wspomnianej strefy oporu. Możemy obserwować także 21-dniową średnią kroczącą (EMA) w kontekście sygnałów sprzedaży, a celem jest ruch w kierunku 0,751.

 

nial fuller

 

Złoto – mocny rynek powyżej kluczowego wsparcia

W ostatnich miesiącach rynek złota utrzymuje się w szerokiej strefie konsolidacji, którą poprzedzał długoterminowy trend wzrostowy. W ostatnich tygodniach wskazywaliśmy na  kupno na tym rynku, a okazjami do kupna były ruchy spadkowe do strefy 1295-1307. Pozostajemy nastawieni na kupno na tym rynku w przypadku ruchów spadkowych, dopóki cena utrzymuje się powyżej wspomnianego wsparcia. Będziemy czekać na sygnały kupna i oczekujemy ruchu w kierunku poziomu 1360.

 

nial fuller

 

S&P500 – indeks zbliża się do kluczowego wsparcia

Pomimo aktualnej słabości rynku i silnej wyprzedaży indeks S&P500 wciąż znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Ostatniej spadki dawały dobrą okazję do kupna cierpliwym traderom, co pokazują dynamiczne odbicia od wsparcia w okolicy 2530. Obecnie rynek zmierza w kierunku tego poziomu i nie będziemy zaskoczeniu jeśli cena znów odbije agresywnie w górę, gdy po raz kolejny dojdzie do dużych zakupów na niskich poziomach. W strefie 2515-2550 mamy mocne wsparcie i to te poziomy skupią naszą uwagę w tym tygodniu. Będziemy czekać na sygnały kupna lub zdecydujemy się na wejście na ślepo w oczekiwaniu na efekt trampoliny.

 

nial fuller

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk