• Odbierz prezent
nial fuller analiza tygodniowa
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja techniczna na wybranych instrumentach

Nial Fuller - Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller, October 9th to 13th 2017

 

EUR/USD – kurs dochodzi do wsparcia, potencjalny sygnał kupna

Pozostajemy nastawieni na wzrosty kursu EUR/USD, tak jak to było w poprzednich tygodniach, zgodnie z ogólnym trendem wzrostowym. Warto zauważyć, że obecnie notowania zeszły w okolice kluczowego wsparcia przy poziomie 1,660 i odbiły się od tego poziomu w piątek, tworząc wzrostową świecę pin bar, będącą zarazem fałszywym wybiciem poziomu 1,1715. Strefa wsparcia przy poziomie 1,1660 jest niezwykle istotna, biorąc pod uwagę długie dolne cienie świec, po których w sierpniu nastąpiło odbicie w górę. Traderzy w tym tygodniu mogą próbować dołączyć się do trendu wzrostowego, dopóki notowania utrzymują się powyżej poziomu 1,1660. Potencjalny zasięg dla pozycji długich to strefa lokalnych szczytów – 1,190-1,209.

 

eurusd

 

AUD/USD – kurs próbuje znaleźć wsparcie

Kurs AUD/USD w ostatnich tygodniach utworzył sporą korektę w ramach ogólnego trendu wzrostowego. Notowania w ubiegłym tygodniu spadły do wsparcia przy poziomie 0,7755, nieznacznie przebijając ten poziom w piątek, ale później odbiły, wskazując na fałszywe wybicie. Rynek zdecydowanie próbuje odnaleźć grunt, więc w tym tygodniu będziemy próbować wejść w pozycję długą w okolicy tego wsparcia. Kurs musi utrzymać się powyżej poziomu 0,775 w tym tygodniu i tak długo jak będzie to robił, będziemy nastawieni na kupno.

 

audusd

 

GBP/USD – kurs obsuwa się do strefy wsparcia

W świetle ostatniej wyprzedaży na rynku GBP/USD i dynamicznego wybicia poziomu 1,3260, stajemy się neutralnie nastawieni do tej pary walutowej. Jednakże, w dalszym ciągu istnieje średnioterminowe wsparcie przy poziomie 1,2850 i możemy próbować kupować w tej okolicy w przypadku silnych sygnałów na interwałach H4 lub D1. Bardziej agresywni traderzy mogą rozważać sprzedaż w okolicy 1,326, JEŚLI wystąpi tam jasny sygnał odbicia na interwale H4 lub D1.

 

gbpusd

 

Złoto – cena umacnia się po ostatnich spadkach, czy odbije z obecnych poziomów?

Pomimo ostatniego obsunięcia do poziomu wsparcia, notowania złota odnalazły grunt w okolicy poziomu 1260,0.W tym tygodniu skupiamy się na poziomie 1276,0, zanim zdecydujemy się na pozycję długą. Pozostajemy nastawieni na wzrosty jeśli cena wyjdzie powyżej 1276,0 i będziemy preferować sygnały kupna po wybiciu i utrzymaniu się ceny powyżej tego poziomu.

 

złoto

 

Ropa naftowa – korekta do kluczowego wsparcia

Cena ropy naftowej w ostatnich tygodniach zwyżkowała, ale w ujęciu długoterminowym wciąż znajduje się w trendzie bocznym. Wsparcie zlokalizowane jest w strefie 47,5-49,5 i widzimy jak cena zbliża się do tego poziomu po korekcie z ubiegłego tygodnia. W następstwie tego ruchu, nastawiamy się na długie pozycje, dopóki cena będzie utrzymywać się powyżej poziomu 47,5, ale przed wejściem konieczne będzie wystąpienie wzrostowego sygnału price action. Jeśli rynek znajdzie w tym tygodniu siłę, to możliwy będzie ruch w okolice poziomu 52,0, ale nie należy spodziewać się znaczących ruchów trendowych, biorąc od uwagę ogólną konsolidację rynku.

 

ropa naftowa

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader!


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk